71,000-rel nőtt a friss munkanélküliek száma az USA-ban a múlt héten a hivatalos statisztikák szerint. Ezzel a frissen segélyért folyamodók száma 398,000-re emelkedett, mely alig marad el a munkaerőpiaci gyengeség szempontjából lélektani határként emlegtett 400,000 főtől. Elemzők szerint a mostani adat sem tartalmazza még a Katrina hurrikán miatt megszűnt munkahelyek teljes számát.
A természeti katasztrófa miatt drasztikusan emelkedett a munkanélküliek száma az USA-ban az elmúlt hetekben. Mivel a friss munkanélküliek többsége még nem tudott jelentkezni a hivatalokban, ezért a statisztikák sem pontosak, nem tükrözik a valós képet.
A Wall Street néhány elemzője úgy véli, hogy a friss munkanélküliek száma a közölt statisztikák duplája, akár 800,000 is lehet. Emiatt a hivatalos számoknak érdemi jelentőség nem tulajdonítható.

-
Európa legnagyobb outdoor és katonai áruháza érkezik Magyarországra (x)
A MILITARY online áruház tovább erősíti európai jelenlétét, és elindította a MILITARY.EU/HU weboldal új, magyar vásárlók számára létrehozott online boltját.
-
Megfizethető, minőségi és friss: ez az ALDI (x)
Az ALDI-ban fontos a vevők elégedettsége, ezért a pénztárcabarát ár, a frissesség és a színvonal garantált!
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








