Csökkent a munkanélküliség az euró-zóna két legnagyobb tagállamában. A ma közzétett adatok szerint Németországban 12 ezerrel, Franciaországban 30 ezerrel volt kevesebb munkanélküli mint egy hónappal korábban.
A munkanélküliségi ráta Németországban 11.6%-ot, Franciaországban 9.9%-ot tesz ki. A munkaerőkereslet erősödése a gazdasági aktivitás fokozódásával függ össze, de technikai okai is vannak. A második negyedévben az euró-zóna nagyobb tagállamainak konjunktúraadatai pozitív fordulatot sugalltak.
Az euró gynegülése a dollárral szemben jót tett az exportnak. A fogyasztással vannak még problémák, ez elsősorban Németországban érződik, ahol a kiskereskedelem visszaesőben van.
A technikai okok között említhető, hogy Németországban sok munkanélküli kikerült a nyilvántartásból, ami a munkanélküliek számának technikai csökkenését okozta. Franciaországban a kormányzat által támogatott munkahelyek szívtak fel sokat a munkanélküliekből.
A kontinens nagy gazdaságaiban a csökkenés ellenére komoly probléma a munkanélküliség, az USA-ban nagyságrendileg fele a munkanélküli ráta az említett adatoknak. A magas olajárak miatt az európai kibontakozó konjunktúra is veszélyben van. Az említett technikai okokkal együtt nézve a munkaerőpiacot egyelőre úgy tűnik, hogy igazi fordulat még nem következett be, a mérsékelten élénkülő gazdasági aktivitás nem képes a rátákat érdemben csökkenteni.
Agrárium 2026
Green Transition & ESG 2026
Retail Day 2026
Digital Compliance 2026







