A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakértői elkészítették a kis- és középvállalkozások (kkv) pályázatainak összegzését, melyből kiderül, hogy benyújtott pályázatok számát és támogatási igényét tekintve az EU-hoz csatlakozók között a legsikeresebb magyarországi adatok mögött a GVOP kis- és középvállalkozói prioritásának pályázatai meghatározó szerepet játszanak.
2004-ben az Európai Unió Strukturális Alapjainak társfinanszírozásával a Nemzeti Fejlesztési Terv Gazdasági Versenyképességi Operatív Programjának (GVOP) keretében a kis- és középvállalkozások részére 5 pályázati felhívás jelent meg.
A pályázati felhívások kiírói nagy gondot fordítottak arra, hogy a kis- és középvállalkozások minőségi fejlesztéseit elősegítsék.
Ennek megfelelően három fő célra koncentráltak:
- a kis- és középvállalkozások versenyképességének javítását segítő modernizációs célú beruházásokra
- a vállalkozások együttműködésének
- hálózatok kialakításának és a kis- és középvállalkozások számára nyújtott tanácsadás igénybe vételének ösztönzésére.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Hazai forrásból 2004-ben négy felhívást hirdetett meg a GKM.
A 2004. évben meghirdetett felhívásokra a pályázatok beadási határideje a legtöbb felhívás esetében szeptember 30-a volt.
A hazai roma mikro-, kis- és középvállalkozások piaci esélyeit javító fejlesztések és beruházások támogatását célzó felhívásra a pályázatok beadási határideje 2004. november 2., a mikro-, kis- és középvállalkozások találmányai külföldi iparjogvédelmi oltalmának és értékesítésének támogatását szolgáló felhívás esetében a pályázat beadási határideje 2004. november 25. volt.
A GKM az összegzésben kiemeli, hogy nagyon sok pályázó a beadási határidő előtti napokban nyújtja be a pályázatát. Ezek elbírálása folyamatos, ezért az idén kiírt felhívások keretében támogatást elnyert pályázók számáról és a támogatás összegéről végleges adat csak később mondható.
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium kis- és középvállalkozások részére meghirdetett újabb pályázati felhívásai várhatóan 2005. január végén jelennek meg. Az egyes pályázati kiírások a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium honlapján (www.gkm.hu), illetve nyomtatott formában az egyes vállalkozói érdekképviseleteknél elérhetőek lesznek.
Érdemes a GKM Multiplikátor Programját is röviden áttekinteni. A hazai kis- és középvállalkozások pályázati felhívásokra való sikeresebb jelentkezése, és az uniós források minél hatékonyabb kihasználásának érdekében a GKM 2004. februárjában elindította a Multiplikátor Képzési Programot. A program keretében vállalkozói érdekképviseletek és pályázatíró cégek bevonásával pályázatíró-, és tanácsadó szakembereket képez ki a minisztérium. A program keretében eddig több mint 1000 pályázatíró-, és tanácsadó szakembert képzett ki a GKM. Jelenleg 420 fő képzése zajlik. 2005. január 15-étől további 420 fő fog részt venni ezen a képzésen.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


