A jövő évben összesen 324.1 milliárd forint uniós forrás áll rendelkezésre Magyarország számára, míg a tagállami befizetés mintegy 210 milliárd forintot tesz ki, azaz elvileg 114.1 milliárd forintos plusszal zárhatjuk a jövő évet az unió viszonylatában. Ez természtesen csak akkor következhet így be, ha minden számunkra rendelkezésre álló forrást lehívunk, vagy esetleg túllépjük. A Pénzügyminisztérium illetékese a Világgazdaságnak elmondta, hogy költségvetési oldalról nincs akadálya annak, hogy az előirányzott forrást lekössük.
Ha mindenki jól, vagy akár csak "átlagosan" teljesít - megfelelő minőségű és mennyiségű pályázat érkezik, és a támogatásokat elbíráló hatóságok is megfelelő sebességgel dolgozzák fel a kérelmeket -, akkor 2005-ben jelentősen több pénzt kaphatunk az Európai Unió különböző forrásiból, mint amennyit tagállami hozzájárulásként oda be kell fizetnünk. Ezt jósolja Banai Péter, a Pénzügyminisztérium osztályvezetője a 2005-ös költségvetési javaslat EU-tételei alapján.

A jövő évi büdzsében összesen 184.5 milliárd forintnyi EU-forrás jelenik meg, amihez mintegy 90.6 milliárd forintnyi társfinanszírozás társul. A költségvetésen kívüli tételek összesen 139 milliárd forintot tesznek ki. Ebből a két körből adódik a mintegy 324 milliárdos összes EU-forrás.
Érdemes tudni, hogy az EU strukturális és kohéziós alapjainál a hazai társfinanszírozási keret 45 százalékkal túlléphető (a kormány jóváhagyásával adott esetben tovább bővíthető, átcsoportosítható). Más forrásoknál (Schengen alap, SAPARD, PHARE, stb.) 15%-kal (illetve kormánydöntés esetén) még nagyobb arányban léphető túl a hazai hozzájárulás mértéke.
Máris távozik egy régi motoros a parlamentből: pályázatot írnak ki a helyére, várják a jelentkezőket
Közös megegyezéssel távozik posztjáról Such György, az Országgyűlés Hivatalának 2013 óta hivatalban lévő főigazgatója.
Ők a magyar építkezések királyai: több mint félmillió forint a havi kezdőfizu, őket irigyli mindenki
Akár napi 10 órát is ülhetnek több tíz méter magasan: így dolgoznak a toronydaru-kezelők Magyarországon.
Elfogott a rendőrség egy magyar szexuális bűnözőt: nem semmi helyen húzta meg magát a hatóságok elől
A gyanúsított Magyarországnak történő átadásáról a helyi bíróság dönt majd.
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Nullás díjak, középárfolyam, AI-asszisztens: új számlacsomagokat indít a Gránit
A bankszámla ma már nemcsak a fizetés fogadásáról, a kártyás vásárlásról vagy az átutalásról szól.
-
Új női-férfi ügyvezető párossal és történelmi beruházással erősít a Rossmann Magyarország (x)
2026. július 1-től Szimeiszter Éva és Váradi István közösen vezetik a Rossmann Magyarországot.
-
A folyamatosan fejlődő Audax megújítja vállalati arculatát (x)
Több mint energia – intelligens menedzsment, hogy ügyfeleik arra fókuszálhassanak, ami igazán számít
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








