Az ipari termelés 2004 júniusában 14.4%-kal, munkanaphatástól megtisztítva 8.7%-kal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva - közölte a KSH. A kibocsátás aggregált értéke már az előzetes adatok alapján ismert volt. A növekedés továbbra is az exportértékesítéshez kapcsolódik. Itt a trendszerű volumenindex 18% feletti növekedést jelzett a belföldi értékesítés stagnálása mellett.
A termelés volumene az év első hat hónapjában 10.4%-kal magasabb volt, mint az előző év azonos időszakában. 2004 első félévében az ipari export 20.2%-kal, júniusban 25.1%-kal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A január-júniusi időszakban a feldolgozóipar legnagyobb exportőrének számító, a feldolgozóipari kivitel több mint 41%-át képviselő villamos gép, műszer gyártásának exportvolumene jelentősen, 28.9%-kal bővült. A feldolgozóipari export másik meghatározó alága, a feldolgozóipari kivitelből majdnem egynegyedes arányban részesülő járműgyártás 16.1%-kal növelte külpiaci eladásait.
2004 júniusában a megfigyelt feldolgozóipari ágazatok összes új megrendelése 9.5%-kal nőtt. 2003 azonos időszakához viszonyítva az új exportrendelések számottevően, 13.2%-kal emelkedtek, az új belföldi megrendelések ezzel szemben 4.2%-kal csökkentek. Az összes rendelésállomány 16.9%-kal haladta meg a tavalyi bázis szintjét.
Az egy főre jutó ipari termelés a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások körében az év első hat hónapjában 2.5%-os létszámcsökkenés mellett 13.4 %-kal volt magasabb, mint 2003 azonos időszakában. A kerestek kb. 10.9%-kal voltak magasabbak mint egy évvel korábban, így a béregységköltség 2.2%-kal csökkent.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Nem enyhül az élelmiszer-infláció, de nem mindenhol kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni
A Lidl-nél például bővítik az akciós termékek körét.
-
Multi élelmiszerláncok: családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)
Évente több száz milliárdos nagyságrendben fektetnek be az árak letörésébe, valamint munkatársaik bérezésébe és egyéb juttatásaiba az árharcos multinacionális nemzetközi élelmiszerláncok.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
- Végeláthatatlan tömeg tüntetett a lengyel kormány ellen - a nap hírei
- Becker Dávid: aligha kenhetjük a génekre a kialakuló szívbetegséget
- Mélyrepülésben a magyar foci tavalyi "bezzegcsapata"
- "Belenyal" a Napba az indiai szonda
- Váratlan helyről kapott gazdasági "könyököst" Oroszország, nem késett a válasz
- Az Európai Bizottság "beletörődik" a szlovákiai választások eredményébe
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


