2.6%-os csökkenést mutat a mai londoni kereskedésben a brent típusú kőolaj azonnali árfolyama, a piac úgy tűnik mégsem hisz a kitermelés csökkentésében.
Az algériai olajipari miniszter szerint az OPEC-nek tartania kell magát az áprilistól életbe lépő termelés csökkentéshez, mivel várhatóan a második negyedévben csökkenni fog majd a világpiaci kereslet.
Mindazonáltal az OPEC tagországok között nincs egyetértés a tekintetben, hogy végre kell-e hajtani a februárban hozott 1 millió hordós kvótacsökkentést, vagy sem. Ennek oka, hogy az olaj árfolyama továbbra is igen magasan áll, és már senki sem beszél az OPEC által kívánatosnak tartott 22-28 dolláros árszintről, hiszen az árfolyam már csaknem 13 éves csúcson áll.
Az Egyesült Arab Emirátusok és Katar azonban a kvótacsökkentés június 1-re való halasztását szeretné elérni.

Elképesztő különbségek: egyes országokban napokat, máshol heteket kell dolgozni ugyanazért a pénzért
A világon hatalmas különbségek vannak a keresetekben: van, ahol gyorsan összejön 1000 dollár, máshol hetekbe telhet.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







