Tavaszi virágszőnyeg fogadja a látogatókat a keszthelyi Georgikon Botanikus Kert területén, ahol a napokban újabb bejáratot nyitottak meg a közönség előtt.
A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt egy 50 és egy 47 éves férfi ellen, akik egy melléképület bontásából származó azbeszt palát Varsány területén illegálisan helyezték el.
Tavaly októberben a két férfi egyikük balassagyarmati házánál elbontott egy melléképületet, melynek teteje azbeszt palával volt fedve. A bontásból származó pala hulladékot Varsányban, a másik személy telkén, a hatóság által nem engedélyezett helyen pakolták le.
Az azbeszt pala veszélyes hulladéknak minősül, az emberi élet, testi épség, egészség, a föld, a víz, a levegő vagy azok összetevői, illetve élő szervezet egyedének veszélyeztetésére alkalmas, így a hulladék nem megfelelő elhelyezése bűncselekményt valósít meg.
A Balassagyarmati Járási Ügyészség hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt emelt vádat a két férfi ellen, melyben pénzbüntetés kiszabására, valamint arra tett indítványt, hogy bíróság a közel 200 ezer forint összegű bűnügyi költség megfizetésére is kötelezze őket.
Ikonikus balatoni forrás került tiltólistára: tábla és kötél zárja el az utat a legendás gyógyvízhez
„Nem ivóvíz” tábla fogadja azokat, akik a balatonfüredi Kossuth-forráshoz érkeznek. A város egyik legismertebb gyógyvízlelőhelyén ma már nemcsak a gyógyhatás kérdéses, a víz fogyasztását is...
-
A fizikai üzletek nem tűnnek el, csak átalakulnak: ők nyerték a Visa Boltok Boltja versenyét
Az online kereskedelem térnyerése nem szorította ki a fizikai boltokat, hanem új pályára állította őket.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)
A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







