Jelasity Radován, a Magyar Bankszövetség elnöke szerint a magyar gazdaságban és a bankszektorban eljött az idő a szemléletváltásra.
A forint árfolyama péntek reggelre szinte nem változott az előző esti jegyzéséhez képest az euróval és a svájci frankkal szemben, a dollár ellenében viszont kissé erősödött.
Az eurót péntek reggel 389,27 forinton jegyezték az előző esti 389,34 forint után, a svájci frank pedig 398,90 forinton állt 398,83 után. A dollár jegyzése 362,72 forintra csökkent péntek reggelre az előző esti 363,72 forintról.
Péntek reggeli jegyzésén a forint 0,7 százalékkal áll erősebben a heti kezdésnél az euróval, 1,2 százalékkal erősebben a dollárral és 0,6 százalékkal erősebben a svájci frankkal szemben. Az év eleje óta a forint 1,5 százalékkal gyengült az euró, 4,4 százalékkal a dollár ellenében és 3,3 százalékkal erősödött a svájci frankkal szemben.
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








