Május 30-ig összesen 263 megerősített ebolás megbetegedést regisztráltak a Kongói Demokratikus Köztársaságban és Ugandában.
Rendkívüli! Orbán Viktor: a korlátozásokat meghosszabbítjuk, nem lehet lazítani az intézkedéseken
Orbán Viktor bejelentette, meghosszabbítják az eddig érvényben lévő korlátozásokat. Azok egy hétig még legalább velünk maradnak - derült ki a miniszterelnök, március 19-én, reggel, a Kossuth Rádió Jó Reggelt, Magyarország! c. műsorában adott interjújából.
- adta hírül Orbán Viktor, aki azt is elmondta, hogy további szigorításokat már nagyon nehezen viselne el Magyarország. A miniszterelnök üzent a fiataloknak is, nekik azt, hogy tartsák be a korlátozásokat, jó eséllyel szabad nyaruk lesz. A miniszterelnök rajtuk kívül a családokat, és a kis és középvállalkozókat is megszólította, tőlük is kitartást kért.
Minden héten 4-5-ször annyi embert oltanak be, mint amennyien megbetegedtek. Viszont az első újraindítási lépést csak akkor fogják tudni megtenni, hogyha az összes 65 év feletti, regisztrált magyar be lesz oltva. Ez a miniszterelnök szerint akkorra lehet meg, amikor már legalább 2,5 millió magyart beoltanak az oltási program alapján.
A beoltottak és a járványon átesettek mellett vannak olyanok, akik tünetmentesen estek át a betegségen, ők is kérhetik a védettségi igazolást egy teszt után. Ez azért fontos, mert az újranyitási tervünkben arról is szó lesz, hogy bizonyos szolgáltatásokat csak a védettségi igazolással lehessen igénybe venni az első időszakban - mondja a kormányfő. Orbán Viktor ezzel a nemzeti konzultációra utalt, amiben elmondása szerint az emberek többsége amelett voksolt, hogy a védettségi igazolvány mellé járjanak bizonyos privilégiumok.
A tájékoztatóban szó volt arról, hogy a beoltottak száma ma fogja elérni a 1,5 milliót, ebből 1,26 millióan már megkapták a védettségi igazolványukat. Emellett félmillió ember dokumentáltan átesett a víruson, PCR teszttel igazolni lehet, vagyis a 1,5 millió oltással ma meglesz a 2 millió védett ember.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- árulta el a korlátozások meghosszabbíásának okaként Orbán Viktor, aki arról is beszélt, hogy ez például azt jelenti, hogy mindennél magasabbra, 213-ra emelkedett a 24 órában a járványban elhunytak száma és közben új csúcsra, 1174-re emelkedett azoké, akiket lélegeztetőgéppel kell segíteni.
(Címlapkép: Orbán Viktor Facebook oldala)
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








