A kutatók fontos különbséget azonosítottak a meleg és a hideg időjárás hatásmechanizmusa között.
Egyre többen tiltatják ki magukat a játéktermekből - írta a szerdai Magyar Hírlap.
Az idei év első felében már százötvenen kértek önkorlátozást a Szerencsejáték Felügyeletnél, az érintettek jellemzően öt évig maradnának távol szenvedélyüktől. A cikkben felidézték, hogy a függőségben szenvedők 2016 óta tehetnek jelentős önkorlátozó nyilatkozatot. Ennek értelmében magukat tiltatják el egy vagy több játékfajtától vagy adott szervezőktől egy, három, esetleg öt évre.
A Szerencsejáték Felügyelethez beérkezett nyilatkozatok alapján 2016-ban összesen hetvenhatan éltek a lehetőséggel, míg tavaly már kétszáztizennyolcan. A Magyar Hírlap megszólaltatta Demetrovics Zsolt addiktológust, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) oktatóját, aki azt mondta: a játékszenvedély olyan betegség, amelynél rendkívül magas a visszaesés kockázata, és az önkorlátozás hasznos "mankó" lehet, amikor az érintett visszazuhanna.
Ugyanakkor megjegyezte, hogy az önkitiltás önmagában nem elég. Összetett kezelésre van szükség, amelybe a gyógyszeres kúra és a pszichoterápia is beletartozik.
-
Gyors, egyszerű, átlátható: digitális persely a Gránit Banktól (x)
Forintban és devizában is félre lehet tenni a vágyott célokra
-
A Gránit Bank ügyfelek közel 45 százaléka költségmentesen bankolt 2025-ben (x)
Jelentős részük pénzt is keresett bankszámlájával
-
A 2=3 akcióval a legkisebb turisztikai szereplők hitelfelvételi kedvét élénkíti a kormány (x)
2,5% kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







