5 °C Budapest

Egyre jobban fenyeget az orvoshiány

2012. december 19. 08:31

Bár egyre több magyar orvos végez az egyetemeken, mégis fenyeget az orvoshiány, mivel kevesebben maradnak itthon - írja a Világgazdaság.

Az első fél évben 542 orvos keresett külföldön munkát, és gondot jelent az is, hogy a végzősök egy része nem marad a gyógyításban, továbbá az orvosok negyede pedig akár holnap nyugdíjba mehetne.

A hazai egyetemeken végzett fiatal magyar orvosok évekkel ezelőtt még pótolni tudták a külföldre távozókat, 2008-ban azonban ez megváltozott, és azóta lényegesen többen kérik ki a külföldi munkavállaláshoz szükséges hatósági igazolást, mint ahányan diplomáznak.

 

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. január 29. 12:43
A Médiatanács ismét eljárást indított a közmédia ellen a Nemzeti Konzultáció képernyős reklámozása m...
Holdblog  |  2026. január 29. 09:37
Egy hatalmas vihar, egy kiváltságos város és egy ügyes fogadós kellett, hogy útjára induljon a pénzü...
Bankmonitor  |  2026. január 28. 15:01
Megvan álmaid autója, de ki kell pótolni a vételárat? Itt jön az örök dilemma: autólízing, vagy autó...
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 25. 16:37
Mindjárt írok az AT&T chartról is, de az előbb visszanéztem a régi posztjaimat a cégről, és elég nag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. január 29. csütörtök
Adél
5. hét
Január 29.
Balassagyarmat napja
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?