-9 °C Budapest

Az Aegon szerint 1 milliárd forintnál is nagyobb lehet a viharkár

Pénzcentrum
2008. március 3. 10:42

2008. március 01-én viharciklon vonult végig Magyarország felett, ami országszerte jelentős károkat okozott a lakóépületekben. A szélerősségre jellemző, hogy a széllökések ereje sok területen meghaladta a 100 km/h sebességet, sőt Dél Budapesten 140 Km/h-t is mértek.

A hétfő délig bejelentett károk összege eléri a 250 millió forintot, az összes becsült kár akár az egy milliárd forintot is meghaladhatja.

A múlt heti tavaszias időjárást követő hétvégi viharok, országszerte komoly károkat okoztak a lakóépületek fedésében, és a helyenként 140 km/h sebességet is elérő széllökések sok helyen fákat döntöttek rá épületekre, és kerítésekre. A viharral együtt érkező csapadék a megbontott tetőkön keresztül beázási károkat is okozott. A vihar alatt több helyen villámlás is volt, a villámcsapások és annak indukciós hatása, több lakásban tönkretette az érzékenyebb elektromos készülékeket. Miskolcon a vihart galambtojás nagyságú jégeső kísérte.

Az AEGON Magyarország Zrt. által ma délig fogadott közel 2.000. darab kárbejelentés közül a legtöbb Dél-Budáról, Pest, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Borsod megyékből érkezett, a bejelentések alapján becsült kárösszeg eléri a 250 millió Ft-ot.

Az AEGON szakértői már a vasárnapi napon felkeresték a viharral leginkább érintett területeket, és megkezdték a károk felmérését. A minél hamarabbi kárfelmérés érdekében a mai napon a legkritikusabb területekre az AEGON Magyarország Zrt. szakértőket csoportosított át.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Az ügyfelek a kárbejelentéseiket a helyszínen tartózkodó kárszakértőknél, az AEGON Magyarország Biztosító Zrt. 06-40 /204-204-es telefonszámán, a területileg illetékes Ügyfélszolgálati Irodáiban, vagy Interneten (www.aegon.hu) tehetik meg

Bizonyos kisebb összegű károk rendezését szemle nélkül (telefonon keresztül, vagy számla benyújtásával) intézi sz AEGON, melyről a kárbejelentés során tájékoztatást kapnak az ügyfelek. A társaság a kárrendezés után azonnal elindítja a megállapított szolgáltatási összegek utalását a károsultak részére.
A kárrendezés állásáról folyamatos tájékoztatást adunk az Interneten keresztül (www.aegon.hu).

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. január 8. 19:49
2026. január 8-án hetedik születésnapját ünnepli a Media1, az állami médiától és a közmédiától függe...
Bankmonitor  |  2026. január 8. 12:39
Az MNB lakáshitel statisztikái alapján 273,99 milliárd forint összegben kötöttek szerződést a magyar...
Holdblog  |  2026. január 8. 09:16
A gyengülő dollár, az Európával szembeni részvénypiaci alulteljesítés és az általános bizalmatlanság...
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 5. 19:14
Nézegettem ma a részvényeim árfolyamát, és a Comcast elég furcsa volt, nagy réssel esett január máso...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 8. csütörtök
Gyöngyvér
2. hét
EZT OLVASTAD MÁR?