19 °C Budapest

Gyorsan és durván drágulhat a kenyér Magyarországon

Pénzcentrum
2013. január 6. 09:12

20-25 százalékkal emelnék a pékek a pékáruk árát - mondta az InfoRádiónak a Pékszövetség elnöke. Septe József szerint valamekkora áremelés már egy hónapon belül várható lesz.

A pékek 20-25 százalékos áremelést szeretnének elérni, igaz, már ősz óta próbálkoznak - mondta a Pékszövetség elnöke, Septe József.

Az áremelés oka, hogy nőttek az alapanyagárak, főleg a liszt, emelkedtek a szállítási, logosztikai költségek, emellett a minimálbér emelés negatívan hatott az ágazatban dolgozó vállalkozásokra - sorolta az elnök.

Septe József szerint az ágazatot csak egy legalább 20 százalékos mértékű emelés húzná ki a bajból, és ez sem jelentene extra profitot, csak stabil termelést.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 14. szombat
Matild
11. hét
Március 14.
Gátellenes világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 14. 14:02