20-25 százalékkal emelnék a pékek a pékáruk árát - mondta az InfoRádiónak a Pékszövetség elnöke. Septe József szerint valamekkora áremelés már egy hónapon belül várható lesz.
A pékek 20-25 százalékos áremelést szeretnének elérni, igaz, már ősz óta próbálkoznak - mondta a Pékszövetség elnöke, Septe József.
Az áremelés oka, hogy nőttek az alapanyagárak, főleg a liszt, emelkedtek a szállítási, logosztikai költségek, emellett a minimálbér emelés negatívan hatott az ágazatban dolgozó vállalkozásokra - sorolta az elnök.
Septe József szerint az ágazatot csak egy legalább 20 százalékos mértékű emelés húzná ki a bajból, és ez sem jelentene extra profitot, csak stabil termelést.
FRISS HÍREK
Több friss hír
22:00
NAPTÁR
Tovább
2026. június 27. szombat
László
26. hét
Június 27.
A magyar szabadság napja
Június 27.
Polgárőr nap
Június 27.
A magyarországi lengyelek napja
Június 27.
A magyar határőrség napja
Ajánlatunk
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!
Vásárlás legolvasottabb
KONFERENCIA
Tovább
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 26. 20:32

Pénzcentrum | 2026. június 26. 19:00

Agrárszektor | 2026. június 26. 20:32




