Ezért drágul idén az alma

Pénzcentrum
2011. november 21. 09:33

A tavaszi fagykárok után gyengére sikerült a napokban befejeződött idei almaszüret, leginkább a gyümölcs mennyiségét tekintve - írja a Napi Gazdaság.

Az árak (bár folyamatosan emelkednek) a tavalyi szintet egyelőre nem érik el: az ipari feldolgozásra alkalmas léalmáért jelenleg kilogrammonként 35-40 forintot fizetnek a gazdáknak, az étkezési alma ára pedig a 90 forinthoz közelít. A hiány elsősorban azzal magyarázható, hogy a Nyírségben, az ország legnagyobb, mintegy 16 ezer hektáros almatermelő területén a május eleji fagyok a termés csaknem 90 százalékát tették tönkre, a térségben több mint ötezer termelő jelezte, hogy ültetvényét kár érte.

Az elmúlt öt alacsony jövedelmű év hatására emellett a termőterület folyamatosan csökken, az Alma Termék Tanács adatai szerint országosan a 30 ezer hektárt sem éri el. (A hazai alma termőterülete több mint tíz éve csökken: 2001-ben még 41 ezer, 2007-ben pedig már csak 34,9 ezer hektár volt.)

Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. május 16. 20:31
Árfolyamok!
A legfontosabb magyar és nemzetközi részvény és devizaárfolyamok ÉLŐBEN!
Most nem