34 °C Budapest

A balatoni turisták a nívós szállodákat kedvelik

Pénzcentrum
2007. november 28. 10:00

A Balaton mellett jelenleg huszonhét négycsillagos és egy ötcsillagos szálloda működik, a Balatoni Regionális Idegenforgalmi Bizottság elnöke, Rosta Sándor szerint azonban továbbra is a nívós szálláshelyek számának bővítésére van szükség, mert a kereskedelmi szálláshelyek forgalmának nyolcvan százalékát a négy-, illetve ötcsillagos szállodák bonyolítják le - olvasható a Magyar Hírlapban.

Az idei évben a Balaton a belföldi turisták elsőszámú célállomása volt, de a főváros után másodikként a legtöbb külföldi is ide érkezett. Az északi partot valamivel kevesebben választották, a legkedveltebb pedig Siófok városa volt. Rosta Sándor szerint az első kilenc hónap adatait tekintve a 2007-es év kifejezetten eredményesnek mondható.

Az idegenforgalmi bizottság elnöke szerint továbbra is egyre nagyobb hangsúlyt kell helyezni a szomszédos országokból érkező turistákra, így Románia, Csehország, Lengyelország és Olaszország idegenforgalmi piacára.

NAPTÁR
Tovább
2026. június 25. csütörtök
Vilmos
26. hét
Június 25.
Vitiligo világnapja
Június 25.
Barlangok napja
Június 25.
Tengerész világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?