70, az uniós előírásoknak megfelelő hulladéklerakó működik jelenleg országszerte, és nincs olyan település, amelytől 50 kilométernél messzebbre kell szállítani a hulladékot -írja a mai Napi Gazdaság.
Jelenleg 14 lerakó épül: ötöt új helyszínen létesítenek, kilencet a korábban meglévő kibővítésével alakítanak ki.
Az uniós előírásoknak megfelelő lerakók rendelkeznek a biológiailag lebomló szerves anyag csökkentését elősegítő, az előzetesen külön gyűjtött bio- és zöldhulladékot komposztáló berendezéssel, a szelektíven gyűjtött hulladékok újrahasznosítását segítő válogatóművel és bálázóval, illetve egyes esetekben mechanikai-biológiai hulladékkezelővel.
Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség fokozott ellenőrzésekre készül. Az ellenőrzéseket azzal indokolják, hogy az emelkedő költségek és távolságok miatt nőhet az illegális hulladéklerakás.
-
Nem az AI veszi el a munkánkat (x)
Viszont az fogja eldönteni, ki marad talpon
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








