Az elemzés alapján a kármennyiség 36 százalékkal emelkedett az előző évekhez képest, és az éves károk közel harmada egyetlen nyári hónaphoz, a júliusi viharokhoz köthető.
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most hétfőn (2017.02.20).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Hétfőn eleinte még többfelé lesz párás, ködös az idő, majd napközben a nyugati tájakon újra kisüthet a nap, máshol azonban túlnyomóan felhős időre készülhetünk hosszabb-rövidebb napos időszakokkal. Délután több helyen megélénkül a nyugati, délnyugati szél, csapadék nem valószínű. Hajnalban +1 és -4, délután 6-11 fok között alakul a hőmérséklet.
Kedden egy csapadékzóna éri el térségünket, így többfelé kell gyenge esőre, néhol egy-egy záporra számítani. Északon helyenként havas eső is kialakulhat. Sokfelé élénk, helyenként erős lesz a nyugati-délnyugati szél. Hajnalban 1-5 fokot mérhetünk.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Hétfőn eleinte többfelé kell számítanunk párás, ködös területekre, ahol jelentősen lecsökkenhet majd a látástávolság. Több helyen megélénkülhet a nyugati, délnyugati szél, emiatt romolhat a járművek menetstabilitása. Csapadék nem valószínű. A naposabb nyugati tájakon érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni. Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Hétfőn sem kell fronthatástól tartanunk, de a reggeli nyirkos, hideg időben felerősödhetnek a kopásos eredetű ízületi bántalmak. Napközben, a változékony időben vérnyomás-ingadozás jelentkezhet, valamint egyeseknél görcsös, migrénes fejfájás is felléphet. A tartósan borongós, szürke tájakon fáradékonyabbak, levertebbek lehetünk, míg a napos területeken javulni fog hangulatunk, közérzetünk. A kezdetben többfelé ködös, párás időben könnyen megfázhatunk, ezért öltözzünk melegen, rétegesen, immunrendszerünk védelme érdekében táplálkozzunk vitamindúsan!
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Hójelentés
Csapadékmentes idő. Hétfőn csak helyenként fordulhat elő jelentéktelen csapadék.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
A Lidl nem viccel: a törvényi előírásoknál háromszor szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük a friss zöldségeknek és gyümölcsöknek
A gyümölcsön található szermaradványok szintje nem haladhatja meg a hivatalos határérték egyharmadát.
-
Térítésmentes segítség a generációváltásban (x)
-minden magyar KKV számára elérhető a Gazdaságfejlesztési Ügynökség szolgáltatása-
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







