Az Európai Unió új szabályozási javaslata kötelezővé tenné a légitársaságok számára, hogy minden utas díjmentesen vihessen fel egy kisebb és egy nagyobb kézipoggyászt a gépekre.

Se szeri, se száma azoknak a szolgáltatóknak, amelyek Magyarország felett nyújtanak remek kikapcsolódást. A sétarepülés ugyanakkor nem olcsó mulatság - derült ki a HelloVidék cikkéből.
Már jó ideje nagy népszerűségnek örvend a magyarok körében a sétarepülés, mint kikapcsolódási forma, bár ez nem egy olcsó mulatság. A HelloVidék által megszólaltatott szakember szerint a borsos árak ellenére mégis nagy rá az érdeklődés. Sashalmi Attila a Meglepkék.hu élménykutatója a lapnak elmondta, Budapest után a legkeresettebb célpontok idehaza a Balaton, Győr, Debrecen és Eger.
A HelloVidék cikkéből kiderült az is, a motoros kategóriában lévő sima sétarepülés klasszikus Cesna gépekkel történik, amikből a legtöbbet láthatjuk manapság a reptereken. Egy ilyen géppel már 30-40 ezer forinttól ki lehet jönni, persze sok függ attól is, hogy mennyi ideig vagyunk a levegőben, mivel perc alapú az elszámolás.
Aki azonban helikopterezni szeretne, annak már mélyen a zsebébe kell nyúlnia, mivel az ugyanannyi repülés időben akár háromszoros árú, de akár mégdrágább tud lenni, mint a kisgépes repülésnek. A hőlégballonos repülés sem a legolcsóbb: Sashalmi Attila szerint ezek a repülések 50 ezertől indulnak személyenként. A magas díjak döntően abból adódnak, hogy itt biztosítani kell a kísérőket, szállítást, és a megfelelő technikai hátteret is. Ezekből tevődik össze, hogy egy felszállás (kosármérettől függ a kapacitás) 200 vagy 500 ezer forint.
Szeretnél mégtöbbet megtudni a sétarepülésekről? Akkor kattints a HelloVidék cikkére, és olvass tovább!
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


