Az elmúlt hetek rendkívül száraz időjárása és a fokozott tűzveszély miatt idén nem tartják meg az augusztus 20-i tűzijátékot Tatabányán.
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most pénteken (2019.11.01).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Péntek reggelre főként a Dunántúlon és délen alakulhatnak ki pára-, ködfoltok, napközben gyakran megzavarhatják a felhők a napsütést, de számottevő csapadék nem valószínű. A Dunántúlon több helyen megélénkülhet a délkeleti szél, Sopron térségében erős lökések is előfordulhatnak. Hajnalban -6, +5, délután 8-13 fokot mérhetünk.
Szombaton erősen felhős, borult lesz felettünk az ég, napközben több helyen eleredhet az eső. A déli-délkeleti szél megélénkül, északnyugaton és délen meg is erősödhet. Hajnalban már csak helyenként északkeleten lehet gyenge fagy. Délután 7-16 fok között alakulhat a csúcshőmérséklet.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Pénteken is elsősorban a Dunántúlon, valamint délen okozhatnak korlátozott látási viszonyokat a pára-, ködfoltok. Emellett ködszitálás, a fagyos tájakon zúzmaralerakódás teheti csúszóssá az útburkolatot. Napközben csapadék nem várható, így száraz körülmények várják az autósokat. A déliesre forduló szelet helyenként élénk, nyugaton néhol erős lökések kísérhetik, melyek lecsökkenthetik a menetstabilitást. A naposabb időszakokban viseljünk napszemüveget vezetés közben. Balesetmentes közlekedést kívánunk!
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 42 386 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 11,29%-ot) és a MagNet Bank (THM 11.68%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Orvosmeteorológiai jelentés
Pénteken is frontmentes napra készülhetünk. A többfelé fagyos, nyirkos reggeli időben nagy lesz a megfázásveszély, így érdemes rétegesebben öltözködnünk. Emellett felerősödhetnek az ízületi bántalmak is, különösen a kopásos eredetűek. Fejfájás, görcsös panaszok továbbra is előfordulhatnak. Erősítsük immunrendszerünket! Fogyasszunk sok zöldséget, gyümölcsöt, C-vitaminban gazdag ételeket
Kiadták a legmagasabb riasztást: 38 fokos pokoli kánikula és váratlan viharok csapnak le az országra
Kedden is folytatódik az extrém hőség.
-
Vásárlás közben is tehetsz egy jó ügyért – ma kezdődik az Adni Öröm! tanszergyűjtő akció (x)
Az iskolakezdés sokunk számára az új füzetek illatát és a frissen megtöltött tolltartót idézi fel. Vannak azonban családok, ahol ez az időszak inkább a számolgatásról és a lemondásokról szól.







