A hetek óta tartó csapadékhiány miatt kritikus szintre süllyedt a Duna és több hazai természetes vizünk vízállása.
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most vasárnap (2017.04.23).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Vasárnap a reggeli órákra északon már szakadozottabb lesz a felhőzet, kisebb eső még néhol délnyugaton és keleten fordulhat elő. Napközben a hosszabb napos időszakok mellett, a megnövekvő gomolyokból elszórtan számíthatunk záporokra, északkeleten zivatar is kialakulhat. Erős, helyenként viharos lesz az északnyugati szél. Hajnalban helyenként északkeleten gyengén fagyhat, délután 9-15 fok várható.
Hétfőn kezdetben több, délután kevesebb napsütésre van kilátás, jelentéktelen eső északkeleten alakulhat ki. A légmozgás többfelé élénk marad. Hajnalban helyenként kevéssel fagypont alá csökkenhet a hőmérséklet, délután 11-17 fok várható, délnyugaton lesz melegebb.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Vasárnap a hosszabb napos időszakok mellett elszórtan kell készülni záporoktól vizes, csúszós utakra. Északkeleten többfelé is kialakulhat zápor, egy-egy zivatar. Zápor, zivatar környezetében hrtelen lecsökkenhet a látástávolság. Az erős, helyenként viharos északnyugati szél jelentősen csökkentheti a járművek menetstabilitását. A napos időszakokban érdemes lesz napszemüveget viselni. Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Vasárnap még hidegfronti hatás érvényesül. A reggeli órákban felerősödhetnek az ízületi eredetű panaszok. Napközben görcsös fejfájás jelentkezhet, a szeles idő miatt ingerlékenyebbek, nyugtalanabbak lehetünk. Gondoskodjunk szervezetünk vitamin-utánpótlásáról! Öltözzünk rétegesen, nagy lesz a megfázásveszély!
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








