A kormány továbbra sem változtatná meg alapjaiban a közlekedési kedvezményrendszert, bár 2010-ben még átfogó reformot készített elő ezen a területen. Erre a Nemzetközi Valutaalappal kötendő megállapodás késztette volna leginkább a kabinetet, de úgy tűnik, ez végül elmarad - olvasható a Magyar Hírlapban.
A lap hétfői számában azt írta, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumból származó információik szerint szakmai koncepció továbbra is készül a kedvezményrendszer átalakításáról, de az nem valószínű, hogy az idén ebből intézkedés is lesz.
A kormány eredetileg azzal a céllal fogott bele a kedvezményrendszer átalakításába, hogy csökkenjen a költségvetés kiadása, és lehetőség szerint emelkedjen a közlekedési társaságok bevétele. Jelenleg ugyanis mintegy negyvenféle, szociális alapon nyújtott kedvezményt lehet igénybe venni a helyközi közlekedésben. Ebből adódóan a helyi utaztatást biztosító hazai közlekedési társaságoknál 15-20 százalékra tehető azok aránya, akik teljes árú jegyet váltanak.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







