Gyorsabb és kényelmesebb lehet az ügyintézés.
Talált tárca az utcán: akár börtön is járhat érte
Pénztárcát talált egy férfi az egyik vidéki nagyvárosban. Bár tudta, a tárca a szomszédjáé, mégis eltette a pénzt, az iratokat kidobta. Eljárás indult ellene. Akár tudja valaki kié a talált tárgy, akár nem, egy biztos: nem a megtalálóé. Akár börtön is járhat az ilyen eltulajdonításért.
Az egyik vidéki városban történt az eset, egy idő hölgy tett feljelentést, mert eltűnt a pénztárcája. Úgy gondolta, vásárlás után, a helyi bolt előtt hagyhatta el a tárcát. A köztéri kamerák felvételén látszik is, amint elhagyja, és egy férfi felveszi és elviszi azt. A hatóságok azonosították a videó alapján a tolvajt, és eljárás indult ellene - olvasható a police.hu-n.
Mit kellett volna tennie?
A hatályos törvényi szabályozás a magántulajdont védi. Azaz minden esetben az "eredeti" tulajdonost. A megtalálónak 8 nap áll rendelkezésére, hogy a tárgyat visszajuttassa az eredeti tulajdonosnak. Ha az ő személye nem ismert, a hatóságokhoz kell fordulnia. Ez utóbbi eshetőség is beletartozik a 8 napos határidőbe. Általában bármelyik állami szervhez lehet fordulni, kivéve az alábbi esetekben, mert
- a lőfegyvert,
- a gáz- és riasztófegyvert,
- a légfegyvert,
- a lőszert,
- a pirotechnikai terméket,
- a kábítószert,
- a pszichotrop anyagot,
- a közbiztonságra veszélyes egyéb tárgyat,
- a rendőrség által kibocsátott okmányt, hatósági jelzést
a rendőrségen kell leadni.
A törvény szerint, aki véletlenül vagy tévedésből hozzá került dolgot eltulajdonít, vagy nyolc napon belül nem adja vissza, jogtalan elsajátítás vétsége miatt
- nyilatkozta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a Pénzcentrum kérdésére. A büntetés
abban az esetben, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el. Egyébként az értékhatár 20 ezer forint, az alatti értékben szabálysértést, afölött pedig bűncselekményt követ el az illető, aki eltulajdonítja azt a tárgyat. Tehát egy akkora aranytömb esetében mindenképp bűncselekményt követtek volna el, ha megtartják, és nem szólnak róla.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Így fontos tudnunk, ha találunk valamit:
- az valaki másnak a tulajdona
- átadási, illetve visszaadási kötelezettség terhel minket
- és a visszaadásra nyolc nap áll rendelkezésünkre.
Ha nem így teszünk, törvényt szegünk. Ez azt jelenti, hogy az utcán talált pénzzel is hasonló a helyzet. Ha találunk egy 10 ezrest, az sem a miénk.
Ha elköltjük a talált 10 ezer forintot, szabálysértést követünk el.
Az uniós tagállamok közül a második legnagyobb mértékben nőtt az internetet vásárlásra is használók aránya Magyarországon az elmúlt öt évben.
Hova kerül a magyarok elektronikus hulladéka, milyen szemléletváltásra lenne szükség, és legfőképpen hogyan készül kincs a szemétből- erről kérdeztük a RoboKalandot.
Az otthoni kávézásnak is egyre inkább szeretjük megadni a módját, akár egy drágább kávégépről van szó, akár kávékülönlegességről.
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


