Meg lehet -e határozni egy ingatlan értékét a mai illikvid, bizonytalan piacokon? Hogyan hatott a válság az értékbecslési alapelvekre, módszerekre? Hogyan árazzák be a befektetők a zöld épületeket? A Portfolio.hu és az RICS Magyarország 2011. január 20-án szakmai reggelit szervez az ingatlan-értékbecslés legégetőbb, legaktuálisabb kérdéseiről.
A reggelin nemzetközi sztárelőadók és a hazai ingatlanszakma jeles képviselői ülnek majd az előadói asztaloknál. Az eseményen elsősorban nem előadások, hanem interaktív panelbeszélgetések keretén belül folynak majd a szakmai viták. Az esemény célja, hogy bemutassa az ingatlanértékelés, értékbecslés legfontosabb európai és globális folyamatait, kihívásait és ebben a kontextusban elemezze a hazai ingatlanpiaci szereplők aktuális problémáit, szakmai vitáit.

Előadók | Részletes program | Árak | Jelentkezés
A reggeli legfontosabb témái:
- Az ingatlanhitelezésen keresztül az ingatlanok értékének meghatározása az egész világgazdaságra meghatározó hatással volt az elmúlt 2-3 évben. Mit tanult az ingatlanszektor a válságból? Elkerülhető lett volna az összeomlás? Mennyire voltak túlárazva az ingatlanok Európában, illetve specifikusan Magyarországon? A válság után minden visszatér a régi kerékvágásba, vagy a krízis hosszú távú változásokat hozott az ingatlanok értékének meghatározásában?
- Az épületek energiafelhasználása egyre inkább az ingatlanszektor egyik meghatározó szakmai kihívásává válik. Az egyre szigorodó Európai Uniós szabályozás és a kemény piaci verseny következtében a zöld megfontolások nagy hatással vannak az ingatlanok értékelésére. Milyen szinten és hogyan érinti az ingatlanok piaci értékét a zöld forradalom? Hogyan árazzák be a befektetők a zöld épületeket, megoldásokat?
Előadóink lesznek:
- Luciano Capaldo FRICS; RICS Europe elnök
- Carlos Rodriguez MRICS, Madrid (ES); Retail Valuation Iberica; ügyvezető igazgató
- David Rusholme FRICS; RICS Valuation, London (UK)
- Alexander Lopatnikov MRICS; American Appraisal, Moscow (RU) Alelnök és oroszországi ügyvezető igazgató
- Furulyás Ferenc MRICS, Jones Lang LaSalle, Budapest ügyvezető igazgató
- Csoma András MRICS, Biggeorge's-NV Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt., ügyvezető igazgató
- Pilhál Zsolt, Reconcept Investment and Consulting Kft., ügyvezető partner
- Baross Pál FRICS, RICS Magyarország elnök

Az esemény legfontosabb paraméterei:
IDŐPONT: 2011. január 20. 08.30-12.00
HELYSZÍN: Hilton Budapest WestEnd
1062 Budapest, Váci út 1-3. (Hungary)
A részvevők száma: 100 fő
Célközönség:
Rendezvényünk hasznos ismeretekkel szolgálhat:
- A befektetési lehetőségekkel rendelkező fejlesztőknek,
- Az ingatlanbefektetés irányába nyitó intézményi befektetőknek,
- Minden, a régióban tevékenykedő ingatlan-befektetőnek és tanácsadónak,
- Ingatlanfinanszírozási, pénzügyi és jogi tanácsadók részére.
A konferencia részvételi díja: 26.000 Ft + ÁFA / fő.
A konferencia két nyelven, angol-magyar szinkrontolmácsolással zajlik.
Kedvezmények:
• 10% kedvezmény két fő jelentkezése esetén
• 20% kedvezmény három vagy több fő jelentkezése esetén
• 25% kedvezmény RICS tagoknak
A HELYSZÍNEN ÚJ REGISZTRÁCIÓ MÁR NEM LEHETSÉGES, csak az előzetesen bejelentkezett vendégeink részvételére számítunk.

Előadók | Részletes program | Árak | Jelentkezés
További információ a konferenciával kapcsolatban:
Tartalmi kérdésekben: CSÛRÖS Csanád, elemző, tel.: 428-9098, e-mail:csuros@portfolio.hu,
Szponzorációs lehetőségek: AGÓCS Balázs, értékesítési vezérigazgató-h., tel.: 327-4088, e-mail: agocs@portfolio.hu,
Szervezés, lebonyolítás, általános információk: BENKŐ András, rendezvénymenedzser, tel.: 327-4086, e-mail: benko@portfolio.hu
(x)

Durva adót vethetnek ki a gázzal fűtő magyarokra: 40 százalékos drágulás sem kizárt, ha ezt meglépik
Az Európai Unió 2027-től új szén-dioxid-alapú adót tervez bevezetni az otthoni gázfűtésre és közlekedésre, ami jelentősen növelheti a háztartások rezsiköltségeit.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.


