11 °C Budapest

Csábító adókedvezmények a francia Riviérán? - vigyázat, füstbe mehet a terv!

Pénzcentrum
2007. június 4. 14:00

Franciaország lehet az új célpontja a nyugat-európai ingatlanbefektetéseknek, amennyiben teljesülnek az új köztársasági elnök, Nicolas Sarkozy a francia ingatlanpiac fellendítésével kapcsolatos tervei.

A nemrégiben megrendezett elnökválasztáson diadalmaskodó Sarkozy a kampányban többször is kiemelte, hogy olyan országgá szeretné tenni Franciahont, ahol mindenki saját ingatlannal rendelkezik, ennek lehetséges eszközeként pedig a jelzáloghitelekre vonatkozó adókedvezmény bevezetését jelölte meg.

Mint arról a korábbiakban már szóltunk, a hazai kisbefektetők számára is jó lehetőséget rejt magában a francia ingatlanpiac, bár a környező országoknál jóval magasabb árszínvonal csak kevesek számára teszi lehetővé a francia Riviéra adta lehetőségek kiaknázását.

A szakértők mindenesetre arra figyelmeztetnek, hogy még függőben lévő politikai ígéretek alapján senki ne apelláljon az adókedvezmények adta lehetőségekre, hiszen még az sem tisztázott, hogy azt csak állampolgárai számára biztosítja-e a majd a francia állam.

A befektetési döntés meghozatalakor ehelyett inkább az ingatlan árát és a kiadhatóságot kellene előtérbe helyezni.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 12. csütörtök
Gergely
11. hét
Március 12.
A vese világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. március 11. 21:08