27 °C Budapest
Mobiltelefon használata

Újabb csaló SMS-ek lepték el az országot: a NAV nevében irogatnak, ne válaszolj!

2025. április 8. 10:31

Csalók küldenek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevében hamis értesítéseket - közölte a hivatal kedden.

A hamis értesítéseknél legtöbbször már a feladó e-mail-címe vagy a feltüntetett honlap sem egyezik a nav.gov.hu-val; máskor a feladó e-mail címe nem egyezik a hivatalos e-maillel, ám a felhasználónévhez egy hivatalosnak látszó NAV-os címet adnak meg, a @ jelet ilyenkor jellemzően a © jellel helyettesítik, amelyeket könnyű összetéveszteni.

Hangsúlyozták, hogy a NAV sosem értesít sms-ben senkit, hogy számláit zárolta, így, az ilyen üzeneteket azonnal törölni kell, és letiltani a feladó telefonszámát.

A NAV értesítési gyakorlata is eltér a megtévesztő módszertől: a hivatal ugyanis tárhelyre érkező üzenetekkel elektronikusan, illetve postán keresztül kommunikál ügyfeleivel, a sima e-mail-küldés nem hivatalos ügyintézési forma a NAV-nál. A gépjárműadó-fizetés és az szja-bevallás idején a NAV a honlapján kiemelt helyen teszi közzé a témával kapcsolatos legfontosabb információkat, a NAV nevével visszaélő leggyakoribb csaló sms-ek és e-mailek megtekinthetők a nav.gov.hu/vigyazat-csalok linken - áll a közleményben.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. június 25. 10:57
Lapunk birtokába került dokumentumok és volt RTL-es munkavállalók nyilatkozatai szerint Vidus Gabrie...
Holdblog  |  2025. június 25. 10:06
Padlón a lítium árfolyama, pedig igen fényes jövő előtt áll: megkerülhetetlen lesz a jövő e-autózásá...
Kiszámoló  |  2025. június 21. 14:41
Eddig az önsegélyező pénztárakban (vagy egészség és önsegélyező pénztárakban) volt egy 180 napos vár...
Összkép  |  2025. június 20. 12:07
A globális gazdasági és geopolitikai környezet gyökeres átalakuláson megy keresztül, ezzel pedig új...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 26. csütörtök
János, Pál
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?