22 °C Budapest
Emelkedő tőzsdei grafikon egy kereskedési táblán háttérben.

Igazán jól jártak akik ebbe fektettek: sokat kaszáltak a szerencsés befektetők

MTI
2025. március 23. 20:04

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 2098,85 ponttal, 2,39 százalékkal erősödött a múlt hetihez képest pénteken, 89 971,53 ponton zárt.  

A részvénypiac heti forgalma 93,707 milliárd forintról 99,519 milliárd forintra emelkedett, az összes vezető részvény jegyzése felértékelődött, az emelkedést a Mol vezette 3,6 százalékos erősödéssel.

A BUX kedvező nemzetközi hangulatban jelentős erősödéssel kezdte a hetet, és új történelmi csúcson zárt hétfőn. A hét első négy napján is kitartott az optimizmus. Kedden az árfolyamokat a Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök közötti egyeztetés híre húzta felfelé, szerdán pedig a Mol bejelentése, miszerint napi 1200 hordó termelésre képes kőolajmezőt találtak Somogy megyében. Az új kút termelése a Mol-csoport teljes szénhidrogén-kitermelésének mintegy egy százalékát adja.

Csütörtökön folytatódott az emelkedés, így négy egymást követő nap zárt történelmi csúcson a magyar börze, amit aznap a Magyar Telekom részvény-visszavásárlásai segítettek.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában kiemelte: a távközlési társaság a héten lezárta a korábbi, 24 milliárd forintos programból fennmaradó, 1,7 milliárd forintos keretösszegű részvény-visszavásárlási programját. A Magyar Telekom hétfőn 190 ezer darab, kedden 200 522, szerdán 191 933, csütörtökön 314 943, míg pénteken 59 247 darab részvényt vásárolt vissza. A tranzakciót követően a társaság tulajdonában lévő saját részvények száma 30 993 118 darabra emelkedett.

A BUX pénteken a nyugat-európai piacokhoz képest mérsékeltebb eséssel zárta a hetet.

Az OTP-vel kapcsolatban két fontos hír is érkezett a héten. Az S&P hitelminősítő BBB- osztályzatról BBB osztályzatra javította a bankcsoport szanálási partnerkockázati minősítését. A többi minősítést változatlanul hagyták, a Morgan Stanley pedig 27 ezer forintról 28 700 forintra emelte az OTP célárfolyamát, változatlanul felülsúlyozás ajánlással.

Az OTP-részvények ára 430 forinttal, 1,73 százalékkal 25 230 forintra emelkedett a héten, forgalmuk megközelítette a 61 milliárd forintot.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A Magyar Telekom árfolyama 32 forinttal, 1,88 százalékkal erősödve 1732 forintra emelkedett egy hét alatt 9,6 milliárd forintos heti forgalom mellett.

A Richter 320 forinttal, 3,1 százalékkal, 10 660 forintra emelkedett, közel 14,2 milliárd forintos forgalomban.

A Mol heti összevetésben 100 forinttal, 3,59 százalékkal erősödött, és 2886 forinton fejezte be a hetet, összforgalma meghaladta a 10,9 milliárd forintot.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 179,30 ponttal, 2,10 százalékkal került feljebb, 8716,68 pontra.

 

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. április 23. 17:07
Bemutatta a Ringier Hungary, kik és hogyan fogják megújítani a médiavállalat zászlóshajó termékét, a...
MNB Intézet  |  2025. április 23. 15:25
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes...
Holdblog  |  2025. április 23. 09:14
A síelés mindig is a jómódúak sportja volt, de ha az európai síparadicsomok áremelkedése folytatódik...
Kiszámoló  |  2025. április 21. 10:48
Hogy mennyire nem felesleges írni  a pénzügyi termékekről újra és újra, az a múlt heti cikk hozzászó...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. április 24. csütörtök
György
17. hét
Április 24.
A rendőrség napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. április 23. 21:10
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33