26 °C Budapest
Kiel, Germany – January 18, 2021: The logo of the largest German telecommunication company named German Telekom

Döntött a Magyar Telekom: ekkora osztalékot fizetnek a részvényeseiknek

MTI
2024. április 16. 16:09

A Magyar Telekom kedden tartott éves közgyűlése elfogadta az igazgatóság osztalékfizetési javaslatát, amely alapján a 2023-as év után a részvényeseknek 41 561 217 360 forint osztalékot fizet a társaság; a kifizetés első napja május 8. - közölte a társaság. A korábban közölt osztalékfizetési javaslat szerint az egy részvényre jutó osztalék 44,7 forint.

A közgyűlés döntése alapján az egyedi éves beszámoló szerinti 74,438 milliárd forint adózott eredményből fizetik az osztalékot, a fennmaradó több mint 32 milliárd forintot eredménytartalékba helyezik. A társaság a saját részvényeire jutó osztalékot felosztja az osztalékra jogosult részvényesek között. Az osztalékfizetésre vonatkozó tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja április 26., a társaság igazgatósága április 19-én részletes közleményt jelentet meg az osztalékfizetés rendjéről a cég és a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

A közgyűlés elfogadta a társaság 2023. évi konszolidált és egyedi beszámolóját, valamint az üzleti tevékenységről, üzletpolitikáról, ügyvezetésről és vagyoni helyzetéről szóló igazgatósági beszámolót.
    A konszolidált éves beszámoló alapján a Magyar Telekom 1493,8 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 84,404 milliárd forint adózott eredménnyel zárt tavaly.

A közgyűlés arról is döntött, hogy a társaság alaptőkéjét tőkekivonás céljából 3,294 milliárd forinttal 93,862 milliárd forintra szállítja le. Ennek végrehajtására a 971 558 867 darab, egyenként 100 forint névértékű törzsrészvényei számát 32 941 370 részvénnyel csökkenti a társaság a saját tulajdonában lévő részvények bevonásával. Az alaptőke leszállítás a vállalat részvényeseinek részvénytulajdonát nem érinti abban az értelemben, hogy a részvényesek részvényeinek darabszáma nem változik, ugyanakkor tulajdoni hányaduk arányosan nő. A részvényeseknek a részvénybevonás ellenében kifizetés nem történik.

A Magyar Telekom részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriájában kereskednek. A papírok utolsó, hétfői záró árfolyama 920 forint volt, egy éven belül 402 és 940 forint között változott. 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 22. 09:51
Jelentős átalakulás kezdődött a miskolci önkormányzati médiaholdingként működő Mikom Nonprofit Kft.-...
Holdblog  |  2026. május 22. 08:06
A NER gazdasági hálózatának összeomlása nem okozna válságot, a NER-es cégek amúgy sem képviselnek je...
ChikansPlanet  |  2026. május 22. 08:00
Az emelkedő üzemanyagárak világszerte újra napirendre hozták a közösségi közlekedés fontos, de soksz...
Bankmonitor  |  2026. május 21. 15:24
Fél év alatt érezhetően mérséklődtek a lakásárak és a bérleti díjak Gazdagréten - pont azon a panelp...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 22. péntek
Júlia, Rita
21. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?