29 °C Budapest

Kólát öntött a nő az ATM-be: ki nem találod miért + videó

2017. május 18. 17:33

Egy egészen bizarr történetről számolt be a kínai Chongqing Evening News. Egy helyi, 33 éves asszony ugyanis két ATM-et is működésképtelenné tett azzal, hogy kólát öntött az automatákba.


A kínai asszony egyszerre vált áldozattá és elkövetővé is. A kólás eset előtt ugyanis a nőt egy telefonos csaló vette rá arra, hogy 5 300 jüant, vagyis bő 200 ezer forintot utaljon át egy idegen számlára. Miután a nő rájött az átverésre ismét felhívta a szélhámost, aki akkor azt javasolta neki, ha kólát önt az ATM-be, akkor visszakaphatja a pénzét - számol be az esetről a Bors.

Ahogyan a videón is látszik a nő hitt a csalónak és végül nem csak egy, hanem két ATM-et is eláztatott a kólával, amivel összesen 60 000 jüan, vagyis csaknem 2,5 milliós kárt okozott. Az eset azonban úgy tűnik, nem egyedi. Korábban mások is öntöttek már italt az ATM-be, mert azt hitték, hogy így pénzhez juthatnak - azonban végül csak tönkretették az automatát.

 

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. június 22. 18:29
A Media1 értesülése szerint Barbara Massing váltja Peter Limbourgot a Deutsche Welle (DW) élén. A né...
Kiszámoló  |  2025. június 21. 14:41
Eddig az önsegélyező pénztárakban (vagy egészség és önsegélyező pénztárakban) volt egy 180 napos vár...
Holdblog  |  2025. június 21. 09:14
Fight or flight - ez lett a jelenkor egyik legnagyobb dilemmája. Küzdjünk tovább (magyarul: éljünk t...
Összkép  |  2025. június 20. 12:07
A globális gazdasági és geopolitikai környezet gyökeres átalakuláson megy keresztül, ezzel pedig új...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. június 23. hétfő
Zoltán
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. június 23. 08:41