Öszesen még 300 millió forintra várnak a nemrégiben tönkrement Jógazda Szövetkezeti Takarékpénztár ügyfelei. A szövetkezet adatszolgáltatásának pontatlansága nehezíti a kifizetéseket.
Az összesen 9,1 milliárd forint betétből 8,8 milliárdot már kifizetett a felszámolás alatt lévő Jógazda Takarékszövetkezet ügyfeleinek az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) - mondta Fekete-Győr András az OBA ügyvezető igazgatója. A betétek kifizetése során a legnagyobb probléma az adatok pontosításával, egyeztetésével volt. A sokszor papíron vezetett nyilvántartások miatt azonban nem lesz egyszerű a fennmaradt 300 millió forint kifizetése.

Fekete-Győr elmondta, január minden hétvégéjén dolgoztak, hogy a hónap végére ki tudják fizetni a betétesek nagy részét. Ezzel tudatosítani akarták a magyar állampolgárokban: az alap minden hasonló esetben gyorsított eljárásban 100 ezer euróig kártalanít minden megtakarítót.
Minden tőlük telhetőt meg is tettek ennek maradéktalan teljesüléséért, de a Jógazda Méhecske nevű rendszerében tárolt adatok többször hiányosnak és pontatlannak bizonyultak. A papíron tárolt adatok sem voltak minden esetben naprakészek. Ezek a problémák részben az ügyfelek gondatlanságából adódtak. Ők ugyanis több esetben elfelejtették tájékoztatni a takarékszövetkezetet adataik megváltozásáról. Például a betét tulajdonosának halála után sok esetben nem közölték az örökös nevét. Amint az adatok rendelkezésre állnak és a kedvezményezettek ismertek lesznek természetesen a maradék 300 millió forint is kifizetésre fog kerülni.
Varga Antal az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) ügyvezető igazgatója hangsúlyozta: az olyan kis méretű pénzügyi szolgáltatók számára, mint amilyenek a takarékszövetkezetek az összefogás, a szövetkezés védelmet jelent a váratlanul fellépő nehézségek ellen. De fontos, hogy a háttérintézmények "testet is kapjanak" vagyis megfelelő szavatoló tőkével rendelkezzenek.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Mint ahogy már korábban megírtuk a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) január 4.-én közzétette a "Jógazda" Szövetkezeti Takarékpénztár engedélyének visszavonásáról és felszámolásának kezdeményezéséről szóló nyilatkozatot. Mindezek után 6500 betétes várta kártalanítását, teljes betéti összeg 9,8 milliárd Ft volt.

Nem járnak jól a magas inflációval a befektetők sem: így aztán nehéz lesz félretenni kockázat nélkül
A korábbi években megszokott "nyugalmi" állapotot egy bizonytalanabb világ váltotta fel megtakarítások piacán.
-
Indul a szezon! Mire figyelj, ha most vásárolsz kerti bútort?
Az XXXLutz szakértői szerint folyamatosan nő az érdeklődés a kerti termékek iránt.
- Megtörtént: Finnország és Svédország is NATO-tagságért folyamodott
- Zelenszkij: folytatjuk az Azovsztal hőseinek kimenekítését – a háború hírei szerdán
- Kupaszerda: ma játsszák az Európa-liga döntőjét – sport a tévében
- Elpusztult Ukrajna egyetlen növénybankja
- Csiki Varga Tamás: necces lenne, ha valaki piros gombot nyomna
- Romániába visz Novák Katalin második külföldi útja
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


