Jelentősen visszaesett a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság kezdete óta a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) forgalma. Ha folytatódik a forgalom mélyrepülése, akár százmillió forintot meghaladó jutalékbevétel-kieséssel is számolhatnak a brókercégek a rendezvény teljes időtartama alatt - írja a Napi Gazdaság.
A focivébé első hete alatt mintegy 62 százalékkal esett vissza a BÉT átlagforgalma a dél-afrikai világbajnokságot megelőző hét átlagos forgalmához képest. A forgalomcsökkenés egy része minden bizonnyal a nyári szabadságolásoknak is köszönhető, azonban a Napi kimutatásából kiderül, hogy több korábbi világméretű sportrendezvény alatt is látványosan gyengült a tőzsdei forgalom.
Az olimpiák és labdarúgó-világbajnokságok alatti átlagforgalmat valamint az eseményeket megelőző és követő hetek átlagforgalmát összehasonlítva megállapítható, hogy a BÉT története során rendezett korábbi összesen kilenc olimpiából és focivébéből hétszer csökkent az érdeklődés a tőzsde iránt a rendezvények során.

A forgalom arányaiban legnagyobb visszaesését az 1994-es focivébé alatt regisztrálták a BÉT-en. A rendezvény időtartama alatt az átlagforgalom 63,4%-kal volt kevesebb a világbajnokság előtti és utáni hét átlagforgalmánál. A legnagyobb forgalomemelkedést pedig a 2004-es athéni olimpia alatt láthatjuk.
Súlyos krízis fenyegeti a magyar háztartásokat: egyetlen váratlan kiadás elég, és beüt a katasztrófa
Az Eurostat évente felméri, hogy az európai háztartások mekkora hányada nem tudna saját erőből fedezni egy hirtelen jött, előre nem tervezett kiadást.
-
Letarolták az európai kiskereskedelmet: már minden második megvásárolt termék ebbe a kategóriába tartozik
A saját márkás termékek népszerűsége töretlen.







