A NAV megerősítette, hogy minden 25 év alatti diák számára jár az szja-mentesség – kivéve, ha nem iskolaszövetkezeten keresztül dolgozik.

Több százezer magyar tengődik munka nélkül: a képzettségük megvan, mire várnak a munkáltatók?
Magyarországon a tavaszi vizsgaidőszakban több mint 70.000 középiskolás érettségiző és nagyságrendileg 330.000 felsőoktatási képzésben résztvevő hallgató alkotja azt a közel 400.000 fős potenciális munkaerő-tartalékot, amely a jelenlegi gazdasági helyzetben eddig nagyrészt kihasználatlan — és nemcsak a nyári időszakra kínál lehetőséget. A diákmunka egyszerre költséghatékony megoldás és tudatos válasz a hazai munkaerőpiac kihívásaira: a fiatalok azonnali munkakezdése, digitális készségei és rugalmassága pontosan illeszkedik a cégek gyorsan változó elvárásaihoz.
A Work Force csoport diáküzletágának (Job Force) friss kutatása szerint a fiatal munkavállalók legfontosabb elvárásai közé tartozik az azonnali kezdés lehetősége, a rugalmas munkavégzés, a transzparens folyamatok, a munkavégzés helyének elérhetősége és a méltányos juttatási rendszer. Ezzel párhuzamosan a cégek számára ma már alapkövetelmény a gyorsan elérhető, skálázható munkaerő-kapacitás.
„A szezonális és piaci ingadozások idején a rugalmas munkaerő nem versenyelőny, hanem működési alapfeltétel. A diákmunka ebben a környezetben nemcsak költséghatékony megoldás, hanem tudatos válasz a hazai munkaerőpiac kihívásaira: a fiatalok azonnali munkakezdése, digitális készségei és rugalmassága pontosan illeszkedik a cégek gyorsan változó elvárásaihoz” — mondta Papp Tamás, a Work Force diák üzletágának vezetője.
„A diákok foglalkoztatási költségei jelentősen kedvezőbbek más foglalkoztatási formákhoz képest, miközben a Job Force garantálja a jogszabályi megfelelést és az adminisztrációs terhek minimalizálását” – tette hozzá Papp Tamás.
Átlátható költségek, rugalmas vállalások
A Job Force diákjainak munkavállalási szokásai jól igazodnak a különböző vállalati igényekhez. A középiskolás és elsőéves egyetemisták átlagosan heti 15–20 órát, míg a tanulmányaikban előrehaladott hallgatók 25–30 órát tudnak vállalni. Azok a diákok pedig, akik szakmai gyakorlati helyet keresnek, jellemzően heti 40 órás munkavégzési lehetőséget keresnek.
Az átlagos órabér a diákok esetében 1800–2200 forint között alakul, ami jóval versenyképesebb a piaci alternatívákhoz képest. Összehasonlításképpen: az egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozók órabére ugyan hasonló, de a foglalkoztatás közterhe 2200–4400 forint között mozog, a szerződéses munkavállalók órabére pedig még ennél is magasabb.
A diákmunka tehát nemcsak rugalmasan illeszkedik a cégek szezonális vagy eseti munkaerőigényeihez, hanem költséghatékony és átlátható megoldást is kínál.
Innovatív gondolkodás, erős technológiai kompetenciák: a diákmunka rejtett értékei
A diákmunka nemcsak költséghatékony megoldás a munkaerőpiac számára, hanem hosszú távú értékteremtési lehetőség is. A fiatal munkavállalók kiemelkedő technológiai készségeik révén gyorsan alkalmazkodnak az új trendekhez, friss gondolkodásmódot és innovációs potenciált hoznak a szervezetekbe. A diákok foglalkoztatása nemcsak azonnali kapacitásbővítést jelent, hanem lehetőséget ad a jövő szakember-utánpótlásának tudatos építésére is.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Fenntartható munkaerő és tudatos kompetenciafejlesztés
A Job Force nemcsak a jelenlegi munkaerőigényekre válaszol, hanem a hosszú távú utánpótlás biztosítására is fókuszál. Szakmai gyakornoki programja lehetőséget teremt arra, hogy a vállalatok már az egyetemi évek alatt kapcsolatot építsenek a jövő munkavállalóival, hozzájárulva ezzel a szükséges kompetenciák fejlesztéséhez és egy fenntartható HR-stratégia kialakításához.
„A célunk, hogy a munkaerőpiac következő generációját ne csak elérjük, hanem tudatosan integráljuk is a vállalati ökoszisztémába” — emelte ki Papp Tamás. "Folyamatosan segítjük a szervezeteket abban, hogy már a diákévek alatt kapcsolatot építsenek a jövő munkaerőpiacának kulcsszereplőivel, és a folyamatosan változó piaci igényekhez igazodva fejlesszék a szükséges kompetenciákat, illetve a még zömében kihasználatlan 400.000 fős diáktartalék lehető legnagyobb hányadának biztosítsuk a gyors munkába állás lehetőségét.” - tette hozzá.
Gyorsan, digitálisan, országosan
A Work Force iskolaszövetkezeti üzletága digitális jelentkezési rendszert kínál: a fiatalok pár perc alatt online tagságot létesíthetnek, és egyszerűen jelentkezhetnek az ország bármely pontjáról.
Emellett a megbízói oldalon jelentkező adminisztrációt — a beléptetéstől a bérszámfejtésig — a Work Force teljeskörűen átvállalja, így jelentősen tehermentesíti a cégeket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.


