A Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége által szervezett sikeres gyűjtés ellenére újabb akadályok merültek fel a Budapestre vezényelt vidéki mentősök étkeztetése ügyében.

Ennyit keres egy bolti dolgozó a Lidlben, Tescóban, Aldiban: van, ahol még a szünetet is kifizetik külföldön
Az Aldi és a Lidl az elsők a brit szupermarketek közül, amelyek frissítették a boltban dolgozók bérét 2025-ben. A Grocery Gazette összegyűjtötte és összehasonlította a legnagyobb brit szupermarketek bérszintjeit, hogy kiderüljön, melyik a legjobban fizető bolt. A fizetéseket megvizsgálták országosan, illetve Londonban és az azt körülölelő M25-ös körgyűrűn belül élők esetében.
A Lidl február 10-én jelentette be az új bérszinteket, amelyek alapján a boltlánc kerülhetett a lista élére a legjobban fizetett dolgozók szerint. Márciustól kezdődően a bolti segédmunkások belépő bérét 12,40 font/óráról (kb. 6000 forint/óráról) 12,75 fontra (kb. 6170 forintra) emelik országosan, ami később 13,65 fontra nő a boltnál eltöltött idő függvényében. Londonban az új belépők bérszintje 14 fontra (kb. 6780 forint) emelkedik, ami idővel 14,35 (kb. 6950 forint) fontra nő. (Cikkünk megírásakor 1 angol font nagyjából 484 forintba került.) A bérnövekedés több mint 28 000 munkavállalót érint.
Az Aldi a múlt hónapban jelentette be az új bérszinteket a bolti segédmunkások számára, amelyek 2025. március 1-től lépnek életbe. A dolgozók órabére országosan 12,40 fontról legalább 12,71 fontra emelkedik, míg azok számára, akik az M25-ös körgyűrűn belül dolgoznak, 13,65 fontról 14 fontra. A bolti segédmunkások bére idővel tovább emelkedik, elérve a 13,62 fontot országosan és a 14,23 fontot Londoban és környékén. Ugyanakkor az Aldi az egyetlen brit szupermarket, amely fizeti a munkaközi szünetet: ez évente körülbelül 1370 fontot - kb. 663 ezer forintot - ér az átlagos bolt dolgozója számára.

A Tesco áprilisban 11,02 fontról 12,02 fontra emelte a bolti dolgozók órabérét, ami a legnagyobb egyösszegű beruházás volt a bérköltségekbe a cég történetében. Ez 9,1%-os emelkedést jelentett az alapbér szintjén, és rekordösszegű, több mint 300 millió fontot tett ki az órabérekre fordított befektetés. A dolgozókkal kötött megállapodás részeként a Tesco bevezette a London-pótlékot az M25-ös körgyűrűn belüli boltjaiban, ahol így egységesen 13,15 font/óra a bérezés. Ez nagy emelkedés a korábbi 11,95 fontos belső londoni és 11,75 fontos külvárosi londoni bérhez képest. Az éves Colleague Clubcard kedvezménykeret is 500 fonttal 2000 fontra emelkedett, míg a vasárnapi prémium értéke 12,89 fontról 13,22 fontra nőtt óránként.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Kiváló minőség a tányérodon – KMÉ-védjegyes termékek a Mecsek Baromfi Kft.-től (x)
A Mecsek Baromfi Kft. friss csirkehúsai elnyerték a KMÉ-védjegyet, amely biztosítja a vásárlók számára a valóban kiemelkedő minőséget.
-
A magyar befektetők fele nagy lehetőséget szalaszt el (x)
Egyre nagyobb az érdeklődés a TBSZ iránt, a befektetők többsége viszont még mindig nem használja ki ennek az adóhatékony befektetési módnak az előnyeit.
-
Hoppá! Tudtad melyik bank lett a legjobb lakossági állampapír forgalmazó? (x)
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idén is a Gránit Banknak ítélte „Az év Lakossági állampapír forgalmazója” díj ezüst fokozatát.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


