26 °C Budapest

Sok cég lazít a dresszkódon a hőség miatt

Pénzcentrum
2015. július 8. 09:32

Ahol szigorúan megszabják a viseletet, ott általában klimatizált a munkahely, vagy informálisan döntenek a lazításról.

Elsősorban a bankoknál, a multinacionális cégeknél és az ügyfélszolgálatokon jellemző, hogy részletes előírások vonatkoznak a munkahelyi öltözködésre - mondta el a Metropolnak Repka Ágnes HR-szakértő. Ezeknél a cégeknél általában írásbeli szabályzatban rögzítik a "dresszkódot" - az öltözködési előírásokat -, amely azt is meghatározhatja, mennyire lehet nyitott egy női cipő vagy meddig érhet a szoknya.

A szakértő szerint ezeken a munkahelyeken általában hőség idején sem lazítanak az öltözködési előírásokon, legfeljebb informálisan közli a felettes, hogy például le lehet venni a nyakkendőt. Repka Ágnes úgy véli, ahol sokat számít a munkahelyi megjelenés, ott általában klimatizált helyiségekben dolgoznak az alkalmazottak, ezért nem jelent változást a kánikula. Másrészt, tette hozzá, Magyarországon többnyire csak pár napos, nem hosszú hetekig tartó időszakokról van szó.

A legtöbb hazai vállalkozásnál azonban nincs írásos öltözködési szabályzat. Sok munkahelyen - még irodai környezetben is - elfogadható nyáron a lazább viselet, például a rövidnadrág vagy a póló. A fedetlen köldök, a mély dekoltázs vagy a nagyon rövid szoknya azonban még ilyenkor sem fogadható el.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.02 21:31
Voltál már úgy, hogy pontosan tudtad, mire vágysz, mégsem mertél lépni? Napokig, hetekig, esetleg hó...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 4. csütörtök
Bulcsú
23. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?