26 °C Budapest

Lebukás! Megpróbálták kimenteni a többmilliós cégvagyont, nem sikerült

2011. január 29. 16:02

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozóinak gyors intézkedése vetett gátat annak, hogy egy cég a felszámolás alól kimentse vagyonát. A megtalált és azonnal lefoglalt gépeket és árukészletet átadták a felszámolónak.

Be nem jelentett telephelyén tovább működött egy cég annak ellenére, hogy felszámolását már korábban elrendelték. A Kft. ügyében öt hónapja tart a nyomozás csődbűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt. A napokban történt lefoglalás a pénzügyi nyomozók gyanúját igazolta.

"A pénzügyi nyomozóink egy óbudai helyiségében megtalálták a társaság eszközeit, munkagépeit és árukészletét, és azokat azonnal átadták a jelenlévő felszámoló biztosnak. A cég főkönyvi kivonata szerint a megtalált eszközök csaknem hárommillió forintot érnek" - tájékoztatta a Pénzcentrum.hu-t dr. Sárközi Alexandra, a NAV bűnügyi szóvivője.

A tárgyak és az árukészlet lefoglalásával a nyomozók megakadályozták a vagyon elrejtését, ezzel lehetővé téve a hitelezők kielégítését. 

 

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 16. kedd
Jusztin
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 16. 14:34