Névtelenül is panaszt tehet munkaadójára

Pénzcentrum
2010. február 16. 10:47

Sok munkavállaló panaszkodott munkáltatójára 2009-ben a munkaügyi főfelügyelőségnél, 56 ezer ellenőrzésből 10 ezer alapult munkavállalói panaszon, vagy közérdekű bejelentésen. Az OMMF elnöke szerint tudatosságra kellene nevelni a következő nemzedéket, hogy a munkáltatók ne élhessenek vissza hatalmi pozíciójukkal.

A gazdasági válság miatt nemcsak az állásukért, hanem a munkakörülményeikért is aggódhatnak a dolgozók. Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) felügyelői ugyanis több munkaügyi jogsértést tapasztaltak 2009-ben, mint az azt megelőző évben az ellenőrzött munkáltatók és munkavállalók körében. Bár a feketén foglalkoztatott munkavállalók száma kevesebb a 2008-asénál, a nyilvántartási kötelezettségek és a munkaidő, pihenőidő, rendkívüli munkavégzés szabályainak megszegését gyakrabban tapasztalták a felügyelők. E jelenségek nem függetleníthetőek a gazdasági válság munkaerőpiacra gyakorolt hatásától sem.

A cikk folytatásához kattintson ide.

HR BLOGGER
legacykft  |  2026.02.16 13:36
A napokban egy nagyvállalatnál jártam. Versenypiacon működő, erősen teljesítményorientált szervezet,...
hrdoktor  |  2026.02.10 11:49
Előfordul, hogy nem is vagyunk megfázva, mégis el van dugulva az orrunk, alig kapunk levegőt – mi mi...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 3. kedd
Kornélia
10. hét
Március 3.
A Sabin-csepp napja
Március 3.
Vadvédelmi világnap
Ajánlatunk
  • Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)

    A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 3. 20:27
Jön a RETAIL DAY 2026!
A magyar kiskereskedelmi-szektor kilátásai: Túlélés után jöhet a teljes irányváltás?
Most nem