Munka- vagy hatalommániás, erőszakos, korrupt, következetlen, dilettáns - csak néhány a legrosszabb vezetői típusokból, akiket kénytelenek vagyunk elviselni munkahelyünkön. A karrier-tanácsadó szerint, ha nem jövünk ki főnökünkkel, akkor inkább a szervezeten belül nézzünk szét, mert most kockázatos a munkahelyváltás.
Egyik helyen rossz, míg a másik munkahelyen a legjobb - valahogy így lehetne összefoglalni azt, amit a vezetői stílusok hatékonyságáról tudunk. A HR szakemberek ugyanakkor hangsúlyozzák: a feladattól függ, melyik a leghatékonyabb vezető, az irányítás stílusánál pedig a szervezet jellege, tevékenységi köre és a kultúra a meghatározó. A dolgozó pedig az, aki elszenvedi a rossz vezetők stílusát.
Dr. Juhos Andrea, a DBM Magyarország ügyvezető partnere, karrier-tanácsadó, felsővezetői coach portálunknak elárulta, melyek a legrosszabb főnöktípusok, és mi a teendő, ha nem kedveljük főnökünket.
A cikk folytatásához kattintson ide.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








