8 °C Budapest

Téli közmunkaprogramot indít a kormány

Pénzcentrum
2008. december 3. 09:45

A kormány a szociálisan nehéz helyzetben lévő emberek támogatására december elejétől téli közmunkaprogramot indít - jelentette be Budai Bernadett kormányszóvivő kedden Budapesten. A részletekről Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára számolt be.

Simon Gábor közölte: a téli közmunkaprogram 113 kistérségben 1732 településen nyújt majd segítséget és átmeneti anyagi biztonságot a legrászorultabb emberek számára. Várhatóan kilencezer munkanélküli dolgozhat majd átmenetileg a program keretében, amelynek finanszírozására a kormány kétmilliárd forintot szán.

Az államtitkár elmondta, hogy a téli közmunkaprogram elindításával a kormányzat a nehéz sorsú családok anyagi helyzetét kívánta javítani, ha átmenetileg is. Emlékeztetett arra, hogy minél alacsonyabb iskolai végzettségű egy-egy ember, annál nehezebben talál munkát: a 8 általánost végzett férfiak negyede, a nőknek pedig mindössze ötöde van jelen a magyar munkaerőpiacon.

Ezért is érezte szükségesnek a kormányzat, hogy a most induló közmunkaprogrammal segítséget nyújtson a rászorulóknak. Az idén 2-8 hónapos közmunkaprogramokban 26 ezren vettek részt, 10 százalékuk, azaz 2.600 ember képzést is kapott. A 10 közmunkaprogram finanszírozására a kormány az idén 12,5 milliárd forintot költött.

Az államtitkár szólt arról is, hogy egyre inkább azok a munkalehetőségek kerülnek előtérbe a közfoglalkoztatás során, amelyek tényleges értékteremtő képességgel rendelkeznek. Példaként említette az erdőtelepítést vagy az egészségügyi segédápolói munkát.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Értetlenségének adott hangot amiatt, hogy a 94 hátrányos helyzetű kistérségből 8 nem pályázott a most induló közmunkaprogramban való részvételre. Emellett a 47 fokozottan hátrányos kistérségből két kistérség szintén nem pályázott a téli közmunkaprogram által biztosított lehetőségekre, négy pályázat pedig, amelyet benyújtottak, nem volt értékelhető.

Simon Gábor utalt arra, hogy a jövő évben az önkormányzatoknak a közmunkaprogramok finanszírozására mintegy 50 milliárd forint áll majd rendelkezésükre. Sándor László, a Közmunkatanács elnöke jelezte, hogy a jövő év elejétől a most induló közmunkaprogram meghosszabbítható lesz.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 21. kedd
Konrád
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?