Adót emelnének az elhízás ellen

Pénzcentrum
2008. augusztus 8. 09:45

Franciaországban megemelnék a magas zsír-, cukor- és sótartalmú élelmiszerek áfáját, hogy az utóbbi években egyre elhízottabb lakosság egészségét megőrizzék. A sajttermelők azonban ódzkodnak az ötlettől - írja a Világgazdaság.

Franciaországban jelenleg minden élelmiszert 5,5 százalékos áfakulcs terhel, a javaslat szerint azonban az egészségtelen ételek áfáját 19,6 százalékosra emelnék.
Az még nem világos, hogy milyen só-, cukor- és zsírtartalom felett nyílvánítanák az élelmiszereket egészségtelennek, de a sajttermelők már most ágálnak az ötlet ellen, különösen a camembert gyártók, akik szerint a minőség rovására menne, ha csökkentenék a zsírtartalmat.
HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.22 13:31
Napok óta készülsz. Fejben már sokszor lefutott, hogy idén tényleg más lesz. Nyugodtabb. Békésebb. F...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 27. szombat
János
52. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?