EU-Bizottság: nem elégséges a hiánycsökkentés - szeptemberig haladék (2.)

Pénzcentrum
2006. január 9. 13:23

Az Európai Bizottság szerdai ülésén várhatóan azt állapítja majd meg, hogy nem elégségesek a Magyarország által tervezett lépések arra, hogy 2008-ra a konvergencia-programban megfogalamzott 3% alá csökkentsük az államháztartás GDP-arányos hiányát - áll abban a bizottsági tervdokumentumban, melyet a Reuters megszerzett.

Az anyag szeptember elsejéig adna haladékot arra, hogy a magyar kormány átdolgozza a tavaly december elsején benyújtott, már eleve aktualizált programot, mely továbbra is 2010-es euró-bevezetést céloz. A konvergencia-programunk a fentiek értelmében - a piaci szereplőkön túl - az Európai Bizottságban sem hiteles (a jelenlegi formában).

A tervezet szerint a benyújtott program nem szolgáltat megfelelő mélységű és minőségű adatokat arra vonatkozóan, hogy hogyan tudja a kormány 2008-ra 3% alá csökkenteni az államháztartási deficitet. Egy név nélkül nyilatkozó bizottsági illetékes elmondta, hogy a magyarországi választások miatt adnak szeptemberig haladékot a program átdolgozására, ami egyben azt is jelenti, hogy őszig a kohéziós alapok vonatkozásában nem fog semmilyen, számunkra hátrányos lépést tenni Brüsszel. Amennyiben az akkor beadandó frissített program sem lesz kielégítő, úgy vita indulhat a Magyarországnak juttatandó kohéziós források felfüggesztéséről - tette hozzá az illetékes.

A decemberben benyújtott program szerint a tavalyi 6.1%-ról idén 4.7%-ra, 2007-re 3.3%-ra, míg 2008-ra 1.9%-ra mérséklődne a GDP-arányos államháztartási hiány (100%-os magánnyugdíjpénztári korrekcióval, mely degresszív módon érvényesítve 2006-ra 5, 2007-re 3.9, 2008-ra 2.8%-os deficitet jelent).

2006.01.09 05:50
Szerdán vizsgázunk Brüsszelben - (be)üt az utolsó óra?

2005.12.02 09:43
Az új konvergencia-program számai: cél a 2010-es euró !(?)

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

eurhufcomp
eurhufcomp

A forint különösebb azonnali reakciókat nem mutat a hírre, a jegyzések továbbra is jellemzően a 249.50-250-es sávban mozognak az euróval szemben.

HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 20. 20:32