-1 °C Budapest

Hallgatásban az Európai Bizottság

Pénzcentrum
2004. július 19. 10:16

Egyelőre hallgatásba burkolózik az Európai Bizottság, hogy mely régiók lehetnek a főbb haszonélvezői illetve kárvallottjai az új 2007-13-es költségvetésnek, ha az a mostani tervezet szerint kerül elfogadásra. A nagyságrendi tervszámok ismertek, ugyanakkor ez alapján pontos véleményt alkotni még nem lehet.

Az új költségvetési terv körül egyelőre igen jelentős a feszültség a tagállamok között. Mind a bevételi, mind a kiadási oldalt illetően számottevőek a viták. A nagy befizetők a befizetések összegét is a korábbi szint alatt szeretnék limitálni. A kiadásokat illetően elsősorban a regionális, felzárkóztatási alapok kifizetéseinek iránya változik meg az új országok csatlakozása miatt.

Korábban a Bizottság számításai szerint a regionális illetve felzárkóztatási összegek kb. 52%-a került volna az új államokhoz. Ezzel párhuzamosan a kohéziós alap kifizetései teljesen megszűnnének Spanyolország felé. A spanyol állam ezzel szemben igyekszik kiharcolni, hogy legalább egy átmeneti periódus alatt további támogatásokhoz jusson.

A regionális támogatásokra a 2000-06-os költségvetés égisze alatt 235 mrd euró jutott. A tervezet szerint 2007-13 között 336.3 mrd euró állna rendelkezésre erre a célra.

Egyes számítások szerint 2006 után Magyarországnak akár évi 3.5 mrd eurónyi forrás is juthatna különböző támogatások formájában. Ez az ezt megelőző időszakban potenciális forrásainak kb. háromszorosa.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.01.15 14:00
Idén is berobbant az influenzajárvány, ami minden évben menetrend szerint érkezve pillanatok alatt l...
vezetoi-coaching  |  2025.01.09 17:37
Kin mi segít, kinek mi használ, kinek mi hasznos. Amikor letettem a corporate lantot, egy másik fur...
perfekt  |  2025.01.07 15:25
A logisztika világa gyorsan változik, ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni. Jelenleg a logisztikai és...
coachco  |  2025.01.03 09:52
Év végén nem jutott időm összegezni a tavalyi olvasmányaimat. [...] Bővebben!
laskainelli  |  2024.12.07 20:01
Ami majdnem jó, az nem jó. Elengedni valakit, akit még mindig szeretsz, az egyik legfájdalmasabb dön...
Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Könnyek, sírás, meghatottság - így reagáltak, akik névre szóló dalt kaptak ajándékba (x)

Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.

Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. január 16. csütörtök
Gusztáv
3. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. január 15. 21:10
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33