EVA fizetési határidő

Pénzcentrum
2004. április 13. 09:00

Legkésőbb ma kell teljesíteni az EVA alanyoknak az első negyedéves EVA előleg fizetési kötelezettséget, ami a bruttó árbevétel 15%-a.

Mint ismeretes, a törvény a negyedévet követő hónap 12. napját írja elő, ez azonban munkaszüneti napra esett, így a határidő a mai napra módosult.

Az evát egyébként adóévenként kell megállapítani, valamint bevallani. Az adóév naptári évnek felel meg. A bevallás határideje egyéni vállalkozók és a számviteli törvény hatálya alá nem tartozó közkereseti és betéti társaság esetében az adóévet követő év február 15-e, míg a számvitelről szóló törvény hatálya alá tartozó adózó esetében az adóévet követő év május 31-e.

HR BLOGGER
kovacstunde  |  2025.11.08 08:08
Gyerekként nagynénémtől hallottam a falujukban megesett kissé morbid, mókás történetet. Gábrisbácsi...
legacykft  |  2025.11.07 14:22
"Csoportos coaching...” (Csend) „Az micsoda? Jaaah, tudom, amikor csapatban coacholunk!” „Igen is...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
hrdoktor  |  2025.11.05 13:03
Havonta hány ejakuláció csökkenti a prosztatarák kockázatát? Növeli-e a rizikót, ha édesanyánknak va...
coachco  |  2025.10.18 21:00
Péntek Orsolya új könyvének címe: Itt is istenek vannak Csavargókönyv [...] Bővebben!
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. november 11. kedd
Márton
46. hét
EZT OLVASTAD MÁR?