17 °C Budapest

Kétszámjegyű lesz a diákhitelek kamata

Pénzcentrum
2008. december 8. 08:45

A drágulás a diákhiteleket is elérte, az ügyfeleknek újra meg kell barátkozniuk azzal, hogy a tanulmányokat támogató, bírálat nélkül igénybe vehető kölcsön éves kamata kétszámjegyű lesz. A Diákhitel Központ állami garanciavállalás mellett a piacról finanszírozza magát, a források megszerzése pedig többe kerül - írja a Napi Gazdaság.

Az önköltségi elven működő központ forrásköltsége 6,61 %-ról 6,8 %-ra emelkedett, továbbá egyre több hitelezett kerül visszafizetési szakaszba. A költségek emelkedését a központ azzal próbálta kompenzálni, hogy a saját működési költségeiből vett vissza.

A jegybanki alapkamat emelkedése a megdrágult forrásszerzés következtében nem kétséges, hogy emelkedik majd a kamat. A központ a hitelkihelyezéseket az Európai Beruházási Bankkal, a Magyar fejlesztési Bankkal kötött kölcsönökből és az Erste Banktól igényelt készenléti hitelkeretből finanszírozza.

Jó hír, hogy a törlesztőrészlet nem emelkedik, mivel annak nagyságát a mindenkori jövedelem határozza meg. A magasabb kamat következtében viszont hosszabb lesz a futamidő.

PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. június 14. 06:00
Június elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket gy...
Összkép  |  2026. június 13. 22:07
Nemzetbiztonsági törekvések és technológiai érdekek. Ez a két erő formálja, rendezi blokkokba a vilá...
KonyhaKontrolling  |  2026. június 13. 11:11
Két hete arról írtam, hogy bizonyos dolgok sokkal erősebben járulnak hozzá a boldogsághoz, mint a pé...
Bankmonitor  |  2026. június 13. 10:57
Hány adósnak emelkedhet októbertől a hitelkamata? Mennyivel növekedhetnek a törlesztőrészletek? Mily...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 15. hétfő
Jolán, Vid
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?