17 °C Budapest

Pénzügyi zavarban a britek: vissza kell fogni a költekezést!

Pénzcentrum
2008. július 7. 10:08

A közelmúltban még a kényelem, az egyszerűség, a biztonság és a váratlan pénzügyi események gyors kezelése szerepelt a hitelkártya használat melletti legfontosabb jellemzők között. Számos ügyfél a hitelkártya használat során élt a pontgyűjtő akciókkal és örült, hogy nem kell annyi készpénzt magánál tartani.

Az utóbbi időben azonban jelentősen megemelkedtek a megélhetési költségek és az ügyfelek közül egyre többen az élelmiszerek, ruházati cikkek és rezsiköltségek megfizetése mellett a lakáshitel kamatait, vagy az albérleti díjat is ezzel próbálják kiegyenlíteni. Az emberek bizalma megnőtt a hitelkártyák iránt az elmúlt időszakban, de a szakértők aggódva figyelik, hogy sokan nem arra használják már, amire való.

A hitelspirál veszélye fennáll és minél többen élnek ezzel a módszerrel, előbb-utóbb annál többen lesznek érintettek. A pénzügyi szektor szerint érthető, hogy az emberek minden lehetőséget kihasználnak, de szerintük a banki adósságrendezés és a hitelezési tanácsadók igénybevétele is megoldást jelenthet.

A pénzügyi zavarba került ügyfeleknek mindenképpen javasolják, hogy látogassanak el a bankfiókokba, vagy vegyék igénybe a tanácsadó irodák szolgáltatásait. A tartozások átcsoportosítás és a hosszabb futamidő alkalmazása megoldás lehet, különben a visszafizetés kockázata egyre csak nő és ez egyik félnek sem kedvező.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. március 11. 09:15
Csordaszellem - az a viselkedésminta, amikor valaki a saját véleménye helyett a többség viselkedését...
Bankmonitor  |  2026. március 11. 08:56
Mondhatni kamatháború alakult ki az Otthon Start hitelnél, a bankok sorra jönnek ki az évi 3% alatti...
iO Charts  |  2026. március 10. 19:31
Amikor a pénzügyi függetlenség eléréséről és a vagyonépítésről van szó, a passzív jövedelem a befekt...
MEDIA1  |  2026. március 10. 11:27
Néhány napja kiderült, hogy nem indul el a plakátokon feltüntetett időpontban a TV2 Kincsvadászok cí...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 11. szerda
Szilárd
11. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?