Csalók a Gránit Bank nevében hirdetéseket tesznek közzé a közösségi médiában, 100 000 forintos jóváírást ígérve az ügyfeleknek.

Az egyetemi tanulmányok megkezdésénél nagy segítség, ha már rendelkezik saját számlával egy fiatal. Sok szülő elébe megy a problémának, a legtöbben már középiskolás korban diákszámlát nyitnak a gyereküknek. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján és milyen életkorban választanak a családok és a fiatalok az elérhető diákszámla-konstrukciók közül.
Egy diákszámla nyitásának számos előnye lehet:
- a szülő számára nyomon követhetővé válnak a gyerek pénzügyei és költései,
- a pénzügyi edukáció fontos részét képezheti egy ilyen döntés,
- sokan biztonságosabbnak érzik, ha nem kell a gyerekeknek készpénzt hordani maguknál,
- illetve a csoportnyomás is erős lehet: mivel a pénzügyeink egyre inkább átkerülnek a digitális térbe, növekszik a bankszámlával rendelkező gyerekek száma, és akinek nincs, könnyen érezheti úgy, hogy kimarad valamiből.
Az első számlanyitás akár hosszabb elköteleződést is jelenthet: sokan maradnak ugyanannál a banknál akkor is, amikor már megváltozik a számlacsomagjuk. Ezt a pénzintézetek is tudják, ezért kedvező ajánlatokkal igyekeznek ügyfeleket szerezni ebben az időszakban:
kedvezmények, pénzvisszatérítés, online levásárolható utalványok is találhatók a kínálatban.
Habár a bankok kiemelten törekszenek a fogyasztóbarát, közérthető kommunikációra a fiataloknak szóló termékeket illetően, a szülőknek érdemes segíteni a legoptimálisabb számlacsomag kiválasztásában. Ilyenkor a kedvezményeken túl nem csak a konstrukciót érdemes megvizsgálni, hanem az azt kínáló pénzintézetet, a hosszútávú lehetőségeket is.
Mi alapján választ diákszámlát? Mondja el véleményét!
A kutatás a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán működő the CoRe lab-bel együttműködve készül, az eredményeiről a Pénzcentrumon megjelenő cikkekben folyamatosan beszámolunk majd. A kérdőív anonim és önkéntes, a válaszokat 2024. július 1. és július 22. között várjuk.
Köszönjük, hogy válaszaival segíti a kutatásunkat!

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
-
Ipar Napjai és Automotive Hungary – Mindenki egy helyen (x)
Hazánk legnagyobb ipari eseménye vár minden szakembert: ipari innovációk, költséghatékony megoldások, üzleti lehetőségek, networking, KKV-kat segítő pályázatok.
Portfolio Gen Z Fest 2025


