15 °C Budapest
Pile of Hungary Forint banknotes and coins money

Nem várt sokat az MNB: itt az újabb kamatemelés

2021. december 16. 11:46

Ismét megemelte az egyhetes betéti kamatot az MNB, most 3,3-ról 3,6 százalékra.

Egymást követő ötödik csütörtökön emelte az MNB az egyhetes betéti tender kamatát, most 3,3-ról 3,6 százalékra - egy hónapja ez még 1,8 százalékos volt.

Ez a mutató azt jelenti, hogy mekkora kamattal tarthatják a bankok a pénzüket egy hétig a jegybanknál. A mutató azért különösen fontos, mert sokkal magasabb, mint a jegybanki alapkamat, így ez számít az irányadó kamatnak.

Az alapkamatot is a héten emelte az MNB 2,1-ről 2,4 százalékra. A kamatfolyosó tetejét feljebb vitték 4,1-ről 4,4 százalékig azért, hogy nagyobb mozgástér legyen az egyhetes betéti kamatot tovább emelni.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 1. 14:52
Egy szemetesedény mellől jelentette be Kessel Krisztina, hogy mától nem ő vezeti a Nyugati Fényt, ma...
iO Charts  |  2026. május 1. 11:58
Mit tartalmaz a tőzsdéről jelentem rovat? A Dino Polska részvény árfolyama a 2024-es szintek alá ese...
Holdblog  |  2026. május 1. 11:16
A történelem válságai rendre átírták, ki és miért vásárol műalkotásokat, de egy mindig biztos volt:...
Bankmonitor  |  2026. május 1. 08:42
A bankkártyás fizetés ma már az egyik legbiztonságosabb és legkényelmesebb módja az online vásárlásn...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 1. péntek
Fülöp, Jakab
18. hét
Május 1.
A Munka ünnepe
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum KVÍZ - Teszteld a tudásod!
Naponta friss kvíz kérdések; tudáspróba; tesztek felnőtteknek.
Most nem