A hét eleji viharok nyomán eddig több mint ezer kárbejelentés érkezett az AEGON Biztosítóhoz. Azonban a társaság várakozásai szerint az elmúlt napok viharai nyomán összesen 2500 kárbejelentés várható, a kifizetések értéke pedig meghaladhatja a 100 millió forintot.
Az elmúlt napok viharai nyomán csütörtök reggelig összesen 1585 darab meteorológiai kárbejelentés érkezett az AEGON Magyarországhoz, az ügyfelek által becsült kárösszeg 140 millió forint. A legtöbb bejelentés Budapestről és Pest megyéből, illetve Baranya megyéből érkezett: csütörtök reggelig Pest megye és a főváros körzetéből 367, Baranyából pedig 294 bejelentést tettek az ügyfelek. Ezek legnagyobb része - nagyjából háromnegyede - viharról szólt, de érkeztek villámcsapással, felhőszakadással, jégveréssel kapcsolatos bejelentések is.
"A szélsőségesebbé váló időjárás miatt egyre nagyobb károkat okoznak a nyári viharok Magyarországon, ezért fontos, hogy a korábbinál nagyobb hangsúlyt helyezzenek maguk az ügyfelek is a károk megelőzésére, illetve következményeik mérséklésére" - hívta fel a figyelmet Vereczki András, a biztosítótársaság vezérigazgató-helyettese.
Mindenképpen érdemes fotókat készíteni a káreseményt követő állapotról, hogy ha a szemle előtt az ügyfél - a további károk megelőzése miatt - elkezdi a helyreállítást, akkor is rendelkezzen a kár mértékének meghatározásához szükséges információkkal. A viharkároknál is fontos szerep jut emellett a megelőző jellegű karbantartásnak: a kis sérülések folyamatos javításával megelőzhető, vagy jelentősen csökkenthető a vihar, felhőszakadás által okozott károk mértéke.
-
Vállalat-finanszírozás fedezettel: hogyan javítja a kondíciókat a Start Garancia kezessége?
Limbach Attilát, a Start Garancia Zrt. vezérigazgatóját arról kérdeztük,hogy miért érdemes ma egy vállalatnak kezességet kérnie és minek kell ehhez megfelelnie?
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







