Csütörtöktől tovább drágul az üzemanyag, a benzin 6, a gázolaj 4 forinttal kerül majd többe literenként.

Az elektromos autók térnyerése Magyarországon továbbra is töretlen, és az év eleje is erős lendülettel indult. Az Energiaügyi Minisztérium adatai szerint januárban ismét több mint 1 900-zal nőtt a tisztán elektromos gépkocsik száma, így már ötödik hónapja tart a folyamatos bővülés- derül ki az Energiügyi Minisztérium közösségimédia posztjából.
Az elektromos autók térnyerése Magyarországon továbbra is töretlen, és az év eleje is erős lendülettel indult. Az Energiaügyi Minisztérium adatai szerint januárban ismét több mint 1 900-zal nőtt a tisztán elektromos gépkocsik száma, így már ötödik hónapja tart a folyamatos bővülés. „Havonta mintegy 2000 gépkocsival gyarapodik a tisztán elektromos flotta” – emelték ki a szakemberek.
Az elektromos járművek állománya már meghaladja a 72 ezer darabot, ami jelentős előrelépés a fenntartható közlekedés terén. A magyar piac növekedési üteme európai összehasonlításban is kiemelkedő.
Tavaly minden korábbinál több, közel 22 ezer tisztán elektromos gépkocsi kapott idehaza zöld rendszámot
– áll az összegzésben. Az Energiaügyi Minisztérium előrejelzései szerint 2026-ra akár 120 ezer elektromos autó is közlekedhet az ország útjain. Az elektromos közlekedés térhódítását a kormányzati támogatások is segítik: a vállalatok járműbeszerzésére indított 30 milliárd forintos program jelentősen hozzájárult a rekordok megdöntéséhez.
Az alternatív meghajtás iránti növekvő kereslet nemcsak a négykerekűek, hanem a kétkerekűek piacán is megmutatkozik. A környezetkímélő motorkerékpárok száma januárban átlépte a 700 darabot, és egy év alatt másfélszeresére nőtt. A töltőinfrastruktúra fejlesztése is napirenden van, hiszen az országos lefedettség elérését célzó program 28 milliárd forintos kerettel segíti a vidéki töltőpontok kiépítését. Az elektromos közlekedés térnyerése egyértelmű trend, amely hosszú távon is fenntartható megoldást kínál a magyar közlekedés számára.
JÓL JÖNNE 3,1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 107 405 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 66 220 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 67 312 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Hogyan muzsikál Magyarországon a visszaváltási rendszer?
Az új visszaváltási rendszer bevezetése Magyarországon 2024 egyik legjelentősebb fenntarthatósági lépése volt, amely gyakorlatilag minden vásárlót érint. Az üveg-, műanyag- és fémdobozos italtermékekre kiterjesztett 50 forintos visszaváltási díj célja, hogy ösztönözze a lakosságot az italos csomagolások visszavitelére és az újrahasznosítás előmozdítására. Az automatizált visszaváltás bevezetésétől kezdve azonban megoszlanak a vélemények: sokak számára gördülékenyen működik, míg mások szerint még bőven van hová fejlődni, sőt sokan vannak azok is, akik egyenesen gyűlölik a rendszert.
A Pénzcentrum és a Debreceni Egyetem közös kutatása éppen ezekre a kérdésekre kereste a választ: hogyan látják a rendszer működését a hétköznapi emberek? Mik a legnagyobb kihívások, és mely területeken tapasztalható előrelépés? A kérdőíves kutatás célja, hogy őszinte képet kapjunk a magyar lakosság tapasztalatairól és véleményeiről – függetlenül attól, hogy valaki aktívan használja az új rendszert, esetleg másra bízza a visszaváltási teendőket, vagy éppen elutasítja azt. Éppen ezért fontos, hogy a válaszadó ne akarjon megfeleni senkinek, csak őszintén mondja el a véleményét. A kutatás eredményeiről a Pénzcentrum oldalain fogunk beszámolni. Előre is köszönjük, hogy válaszaival segíti kutatásunkat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


