28 °C Budapest
Used cars parked at a public car dealership

Ezek a slágerautók árasztják el Európát: Magyarországon is garantált a siker?

2025. január 21. 10:44

Az európai autópiac 2024-ben mérsékelt, 0,9%-os növekedést mutatott, miközben a hibrid autók regisztrációi először haladták meg tartósan a benzineseket. Az elektromos autók iránti kereslet lassulása és a szigorodó szabályozások új kihívások elé állítják a gyártókat.

Az európai új autóeladások 2024-ben 0,9%-kal nőttek, főként a hibrid autók regisztrációinak kétszámjegyű emelkedése miatt, amelyek decemberben már negyedik egymást követő hónapban meghaladták a benzines eladásokat – derült ki az iparági adatokból - írja a Reuters. A Renault piaci részesedése a kontinensen megelőzte a Stellantisét, először azóta, hogy a francia-olasz csoport 2021 januárjában megalakult – közölte az Európai Autógyártók Szövetsége (ACEA).

Az európai autópiac bonyolult elektromos jármű (EV) átmeneten megy keresztül, mivel az EV-eladások növekedése elmarad a várttól, és az autógyártók ellenzik a belső égésű motorok elhagyására ösztönző intézkedéseket, például az idén életbe lépő CO2-kibocsátási szabályokat. Az európai gyártók emellett panaszkodnak a magas gyártási költségekre és a kínai verseny fokozódására.

Decemberben az Európai Unióban, Nagy-Britanniában és az Európai Szabadkereskedelmi Térségben (EFTA) az eladások éves szinten 4,1%-kal, 1,1 millió autóra nőttek. A Volkswagen és a Renault regisztrációi 4,9% és 16,6% közötti növekedést mutattak, míg a Stellantisé 6,7%-kal csökkent. A Renault piaci részesedése Európában 11,9%-ra nőtt, míg a Stellantisé 11,6%-ra esett vissza.

Az EU-ban a decemberi eladások 5,1%-kal nőttek. A hibrid elektromos autók (HEV) és a plug-in hibridek (PHEV) regisztrációi 33,1%-kal, illetve 4,9%-kal emelkedtek, míg a teljesen elektromos autók (BEV) eladásai 10,2%-kal csökkentek.

JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 42 386 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 11,29%-ot) és a MagNet Bank (THM 11.68%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Az elektromosított járművek (BEV, HEV vagy PHEV) a személyautók regisztrációinak 57,7%-át tették ki decemberben, szemben az egy évvel korábbi 53,3%-kal. A legnagyobb uniós piacok közül Spanyolország vezette a növekedést 28,8%-os emelkedéssel, míg Németország és Olaszország továbbra is csökkent, előbbi 7,1%-kal, utóbbi 4,9%-kal. Az új ACEA-elnök, Ola Kaellenius múlt csütörtökön kijelentette, hogy a CO2-kibocsátású autók célkitűzései az EV-kereslet fellendülésére vonatkozó várakozásokon alapultak, amelyek nem valósultak meg, és felszólította a politikai vezetőket, hogy találjanak megoldásokat.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 28. péntek
Ágoston
35. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?