A hosszútávú ösztönzőprogramok Magyarországon továbbra sem elterjedtek széles körben.
Tachográf készülékének adatait manipulálta az a sofőr, akinek autóját az M4-es autóút szolnoki pihenőjébe terelték le rutinellenőrzésre.
A NAV közleménye szerint közel 170 kilométer távolságot akart megtenni egy magyar kamionos úgy, hogy közben menetíró készüléke folyamatos pihenőidőt rögzített. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei az áru és okmányok vizsgálata után a sofőr vezetési- és pihenőidejét is ellenőrizték, amikor kiderült a turpisság – mágnes van a sebességváltón lévő leplombázott jeladón.
A gépjárművezető elmondta, hogy a mágnest ő maga tette oda, mert az esőzés miatt elhúzódott a felrakodás, neki pedig mielőbb célba kell érnie. A pénzügyőrök közigazgatási hatósági eljárást indítottak, amelynek keretében a sofőrnek több, mint 1 millió forint bírságot kell majd fizetnie.
A tényleges vezetési idő meghamisítása vagy eltitkolása veszélyes minden közlekedésben résztvevőre. A mágnes felhelyezésével vagy egyéb manipulációs eszközökkel a gépkocsivezetők időt akarnak nyerni, amely rendkívül kockázatos, hiszen nem a gépjárműveknek kell pihennie, hanem a járművet vezető sofőröknek.
Hatalmasat zuhant a villanyautók piaca: elképesztő lépésre szánták el magukat a bajba jutott gyártók
Az elektromos autók iránti kereslet visszaesése miatt az autógyártók és az akkumulátorgyártók egyre inkább az energiatárolás felé fordulnak.
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








