11 °C Budapest

25 ezer új munkahelyet teremthet a bolti kvóta

Pénzcentrum
2015. november 18. 09:34

25 ezer új munkahely jöhet létre, ha bevezetik a négyzetméterarányos foglalkoztatási kvótát az élelmiszerboltokban - írja a Népszabadság.

A legalább 400 négyzetméteres eladóterű boltoknak 70 négyzetméterenként legalább egy eladót kellhet felvenni. Ez új munkahelyek létrejöttét eredményezheti, de kérdéses, mennyi bért kaphatnak az alkalmazottak, illetve a régi dolgozóknak csökken-e a bérük emiatt. A munkahelyek számára azonban már van becslés:

A kormányzati terv eredményeként összességében csak a nagy munkáltatóknak mintegy 25 ezer embert kell felvenni. Minimálbérrel számolva (ez jelenleg 105 ezer forint) iparági szinten mindez 40-45 milliárd forint többletköltséget jelent jövőre, amit a vásárlóknak kell megfizetniük

 - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 11. szombat
Leó, Szaniszló
15. hét
Április 11.
Debrecen napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 11. 07:45